טראמפ: סיכוי טוב שאפגש עם רוחאני

נשיא צרפת מקווה לפסגה בהשתתפות נשיא ארה"ב ונשיא איראן. טראמפ הגיב: לאיראן יש פוטנציאל, מצפים שתיסוג מתוכנית הגרעין והטילים.

אורלי הררי , כ"ה באב תשע"ט

טראמפ ומקרון
טראמפ ומקרון
Reuters

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הערב (שני) במסיבת עיתונאים משותפת עם נשיא צרפת עמנואל מקרון כי קיים סיכוי שיסכים להיפגש עם נשיא איראן חסן רוחאני.

טראמפ הוסיף כי איראן היא מדינה עם פוטנציאל גדול והוא מצפה להסכם ארוך טווח שבמסגרתו איראן לא תייצר נשק גרעיני וטילים בליסטיים.

"איראן אינה אותה מדינה שהייתה לפני שנתיים וחצי", אמר הנשיא האמריקני. ''איראן הייתה נותנת חסות הטרור מספר אחת בעולם. כשנכנסתי לתפקיד היו 18 מוקדי חיכוך בעולם בגיבוי איראן, לכל הפחות במימון איראני. הם השתמשו בכסף מההסכם למטרות רעות".

הנשיא הצרפתי מקרון ציין בפני התקשורת כי הוא מסכים עם טראמפ שאסור לאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני לעולם. "שני דברים חשובים לנו מאוד: לאיראן אסור לעולם להחזיק בנשק גרעיני, ואסור שיהיה מצב שיאיים על היציבות האזורית", הוא אמר.

בסיכום פסגת ה-G7 הציע נשיא צרפת מקרון לקיים את הפגישה "בשבועות הקרובים". נציין כי טראמפ ורוחאני צפויים להשתתף באסיפה הכללית של האו"ם בניו יורק בסוף ספטמבר.