הסתיים הקורס הראשון של מד"א בטייבה

עשרים ערבים תושבי טייבה סיימו קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס של מד"א.

ערוץ 7 , כ"ו באב תשע"ט

החובשים החדשים
החובשים החדשים
צילום: מד"א

עשרים מתנדבים ומתנדבות חדשים, תושבי טייבה, סיימו את קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס של מד"א שהתקיים לראשונה בעיר הערבית.

בטקס חגיגי בהשתתפות ראש עיריית טייבה שועאע מסארווה מנצור, מנהל מרחב ירקון במד"א חיים דורי, ובכירים נוספים במגן דוד אדום, חולקו תעודות סיום ודרגות כתף לעשרים המתנדבים החדשים.

במהלך הקורס, שארך כחצי שנה, נפגשו החניכים פעמיים בשבוע ללימוד תיאורטי ומעשי.

"בסיום קורס חובשי רפואת חירום מקיף ומעניין, מצטרפים אלינו עשרים מתנדבים חדשים, שיפעלו בעיר טייבה באמבולנסים של מד"א וככונני תגובה מידית", אמר סאבר אזברגה, אחראי המתנדבים של מד"א בטייבה, "חשוב לנו שכל אחד מעשרות אלפי התושבים בטייבה ירגישו בטוחים, וידעו שבכל זמן נתון נמצאים בסביבתם חובשי רפואת חירום במד"א, שמוכנים 24/7 להעניק טיפול רפואי מקצועי ולהציל חיים".

"מאז שאני ילדה קטנה חלמתי להתנדב כחובשת באמבולנסים של מד"א. אני חולמת להגיע רחוק בהתנדבות במגן דוד אדום, ומקווה להצליח לסייע לאנשים ולהציל חיים", סיפרה אחת משבע הנשים שסיימו את הקורס בטייבה, סנאא חסדייה, "כשהבת שלי הייתה בת ארבעה ימים, היא עברה ניתוח לב פתוח, בגלל מום בלב שממנו סבלה. אני זוכרת את חוסר האונים שהרגשתי כשהבנתי שאני לא אדע לתת לה מענה אם חס וחלילה יקרה לה משהו כשאנחנו בבית. היום היא בת 6, בריאה לגמרי, ואני יודעת שבכל מקרה חירום רפואי שיקרה למישהו בסביבתי, אדע לסייע, ולהעניק טיפול רפואי ראשוני מציל חיים".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מדובר בתוספת משמעותית לקיצור זמני התגובה וההגעה למטופלים בעיר טייבה, שבה חיים יותר מארבעים אלף תושבים. בכל פעם שאנו רואים אנשים עם רצון כנה להתנדב, לסייע לאחר ולהציל חיים, הדבר משמח ומרגש מאוד. אני מברך את עשרים המתנדבים החדשים מטייבה על הצטרפותם למשפחת מד"א, ומאחל להם הצלחה רבה".