באפרת מתכוננים לנסיעה לבית הספר

ערב פתיחת שנת הלימודים במועצה המקומית אפרת שמים דגש על מפגש נהגי ההסעות עם התלמידים. "ההסעה היא תפר חשוב בין הבית לבית הספר".

רפאל לוי , כ"ו באב תשע"ט

התלמידים עם הכרזה הזוכה המודפסת על האוטובוסים
התלמידים עם הכרזה הזוכה המודפסת על האוטובוסים
צילום: דוברות אפרת

במועצה המקומית אפרת הובילו לקראת סוף השנה יוזמה לשיפור חווית הנסיעה בהסעות לבתי הספר. יחד עם מועצה אזורית גוש-עציון הוחלט לקיים את "יום הנהג" שבמהלכו נפגשו כיתות ג-ד של בתי הספר היסודיים במועצה עם נהגי ההסעות.

הנהגים סיפרו על עצמם, שיתפו בקשיים איתם הם נאלצים להתמודד כמו חוסר הקשבה מצד הילדים, אי חגירת חגורות בטיחות, אי שמירה על נקיון ועוד. התלמידים מצידם שיתפו בצורך באווירה טובה בהסעה, שיעירו להם בנועם, חלקם ציינו שחשוב להם להכיר את שם הנהג.

"ההבנה שהמפגש הראשון של הילדים עם מישהו מחוץ לבית זה הנהגים הביאה אותנו להחלטה שצריך לפעול כדי שהמפגש יהיה כמה שיותר נעים, מחיוך ולא מנוכר", הסביר עודד רביבי ראש מועצת אפרת שיחד עם ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן התלווה אל הנהגים.

בהמשך המפגשים שוחחו הילדים ואנשי החינוך בסיוע הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים על כללי הבטיחות ליד האוטובוס ובתוכו.

בשיאה של הפעילות נערכה תחרות כרזות שיצרו התלמידים, הכרזה הזוכה הודפסה והודבקה על האוטובוסים של המועצות ועתה לקראת פתיחת שנת הלימודים יודפסו כלל הכרזות ויודבקו על האוטובוסים.

"ההסעה היא תפר חשוב בין הבית לבית הספר, האחריות שלנו לוודא שהזמן הקצר הזה יעבור בצורה מיטבית ובטוחה הן לנהגים והן לתלמידים ולכן השנה נערוך את הפרויקט מוקדם יותר", סיכם רביבי.