ברקת: שילה כמודל לאתרי תיירות תנ"כית

ח"כ ניר ברקת מספר באירוע ההצדעה להתיישבות בבנימין על יוזמתו לתריסר אתרי תיירות תנ"כית ביהודה ושומרון לצד פיתוח תעשייתי מוגבר.

חזקי ברוך , כ"ו באב תשע"ט

ח"כ ניר ברקת
ח"כ ניר ברקת
צילום: הליכוד

בין אורחי אירוע ההצדעה להתיישבות בבנימין היה גם ראש עיריית ירושלים, חבר הכנסת ניר ברקת, המברך את ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, על תפקודו הנמרץ.

בראיון לערוץ 7 מספר ברקת על התכנית האסטרטגית עליה הוא עמל לפיתוח התעשייה ברחבי יהודה ושומרון ברוח אזורי התעשייה במישור אדומים ובברקן, "להרים תריסר אזורי תנ"ך כששילה זו ההשראה, שיהפכו לאתרי תיירות אסטרטגיים ליהודים ואוהבי תנ"ך מהעולם כולו".

"הרעיון הוא לייצר תיירות אסטרטגית ביהודה ושומרון לארץ התנ"ך ולגרום לכך שכל מי שמגיע לארץ הקודש ולא היה באזורי התיירות האסטרטגיים כאילו לא היה בארץ התנ"ך", אומר ברקת המספר על שיתוף הפעולה שהוא מקבל מראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, למימוש תכנית שכזו.

לטעמו תכנית שכזו תבהיר מי בעל הבית באזור, וכדי להבין לאן תכניתו חותרת ניתן לראות את המתרחש בשילה ולצפות כמה וכמה צעדים קדימה לגבי שאר המקומות. "ההשראה של מה שעשיתם בשילה זו דרמה מבחינת הפוטנציאל הגדול לתיירות המבוססת על סיפורי תנ"ך", אמר ברקת בנאומו בפני באי האירוע.

ברקת קושר בדבריו בין התיירות בירושלים לזו האפשרית בבנימין בפרט וביהודה ושומרון בכלל, כחלק מהחזון אותו הוא צופה "לרווחת ירושלים וכל יהודה ושומרון", זאת מתוך מבט כולל על מגוון אזורי התיירות שהוא מתכנן.