הנשיא לשחקנים הערבים: "סמל להצלחה"

ביוזמת ח"כ עיסוואי פריג' אירח נשיא המדינה ריבלין שחקנים ומאמנים יהודים וערבים ואמר: "אין אזרחים שווים יותר ופחות"

נרי וייס , כ"ז באב תשע"ט

הנשיא עם ח"כ פריג' והשחקנים
הנשיא עם ח"כ פריג' והשחקנים
צילום: מארק ניימן, לע"מ

ארבעה ימים לאחר פתיחת עונת 2019/20 של ליגת העל בכדורגל, אירח נשיא המדינה ראובן ריבלין שחקנים ומאמנים יהודים וערבים.

מי שיזם את המפגש עם נשיא המדינה הוא ח"כ עיסוואי פריג', יו"ר שדולת הספורט בכנסת, ולמפגש זה הגיעו בעיקר שחקנים ערבים מליגת העל בכדורגל דוגמת עאיד חבשי ומוחמד עוואד ממכבי חיפה, רמזי ספורי ומרואן קבהא מהפועל באר שבע, מוחמד גדיר מבני יהודה, וויסאם רבאח מהפועל חדרה וכן עטאא ג'אבר מבני סכנין וחטאב עבאדה מעירוני נשר מהליגות הנמוכות.

ח"כ עיסאווי פריג', יו"ר שדולת הספורט בכנסת ויום המפגש אמר כי "הנחלה הקטנה שנשארה לנו בארץ שמחברת בין יהודים לערבים, זו נחלת הספורט. השמחה והעצב משותפים פה - כשאתה סופג גול כשחקן אתה בוכה, כשאתה מבקיע אתה שמח. יהודים וערבים מתחבקים, הספורט מחבר בינינו".

נשיא המדינה ריבלין התייחס גם הוא לספורט כגשר המחבר בין הצדדים, כשאמר: "כדורגל הוא משחק קבוצתי. בגלל שכדורגל הוא משחק קבוצתי הוא גם כלי שבכוחו לחולל שינוי".

"האוהדים שצופים במשחקים של הנבחרת מבינים שבכדורגל אין אזרחים שווים יותר ואזרחים שווים פחות. יהודים וערבים יכולים לשחק יחד על הדשא, ולחיות יחד בארץ הזאת. בעבור האוהדים, אתם מודל לחיקוי על המגרש ומחוצה לו, אתם סמל להצלחה ולשותפות. הכדורגל מוכיח שוב ושוב את שיתוף הפעולה בין יהודים לערבים ושניתן לעשות זאת לטובת החברה כולה ולגאוות כולנו", אמר ריבלין.

בדבריו ציין הנשיא את המיזם "מגן הכבוד - תקווה ישראלית בספורט" הפועל כבר חמש שנים בשיתוף משרד התרבות והספורט, ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגות, הטוטו ועמותת "ערכים בספורט", אותו יזם עת מונה לנשיא - "במסגרת המיזם, אנחנו מלווים עשרות רשויות ומועדונים ומעניקים בכל שנה את 'אות מגן הכבוד' למועדוני ליגת העל שבלטו במהלך העונה בעשייה חינוכית-ערכית ובהתמודדות עם תופעות של אלימות וגזענות במגרשים".

"אנחנו לא מדברים רק על כדורגל אלא הרבה מעבר לזה, מדברים על בני אדם, שכל אחד מכבד את הדת שהאחר מאמין בה, ואת הלאום שהוא שייך אליו, וביחד עם זה מכבד את המדינה והחברה בה הוא נמצא".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il