איומי המורים בהשבתה עדיין בתוקף

בית הדין האזורי לעבודה שלח את הצדדים למשא ומתן אינטנסיבי ולא הוציא, לפי שעה, צווי מניעה שיאסרו שביתה בפתיחת שנת הלימודים.

ערוץ 7 , כ"ז באב תשע"ט

כיתה
כיתה
צילום: ISTOCK

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הסכים לבקשת הסתדרות המורים לקיים מו"מ אינטנסיבי עם המדינה עד ליום שישי בשעה שמונה ובסיומו לדווח לבית הדין על תוצאותיו.

לפי שעה לא הוציא בית הדין צווי מניעה נגד השבתת פתיחת שנת הלימודים.

הסתדרות המורים תוקפה מוקדם יותר את משרד האוצר. "טענות האוצר ממשיכות להיות דמגוגיה לשמה. במקום להתייחס לסוגיית עושק ימי המחלה וגזל הפנסיה הם מדברים על מורים צעירים ומנסים להסיט את דעת הקהל הציבורית".

"יש 120 אלף עובדי הוראה בישראל שהפכו לשק החבטות של הממשלה ונוח גם להפיל עליהם משימות נוספות וגם לא לשלם להם על מה שמגיע להם בדין. שכר עובדי הוראה חדשים יעלה לדיון בהסכם השכר החדש, שאי אפשר לדון עליו כיון שאנחנו בממשלת מעבר. שיחליטו אנשי האוצר מה הם רוצים פתרונות או סיסמאות", אמרו בהסתדרות המורים.

מזכ"לית ההסתדרות, יפה בן דוד אמרה, "האוצר לצערי ממשיך לגרור רגליים. מיום כניסתי לתפקיד אני מנהלת משא ומתן עם האוצר. היו להם שנים לפתור את זה והם בוחרים לגרור רגליים. יש כאן בעיה אמיתית - יש עובדי הוראה שלא מקבלים את הפנסיה שמגיעה להם בגלל שהאוצר לא יודע איך לחשב להם את הפנסיה".

"אני לא אחתום על שום הסכם עד שלא אדע שכל עובדי ההוראה יקבלו את מה שמגיע להם. אני פונה לבית הדין בשם כל עובדי ההוראה בישראל, לא יכול להיות שעובדי הוראה יהיו בני ערובה ע"י המדינה. כלו כל הקיצין. בלי שביתה לאוצר לא יהיה תמריץ להגיע להסכמות", דברי בן דויד.