טראמפ נגד פוקס ניוז

נשיא ארה"ב יצא נגד רשת הטלויזיה שנחשבת לתומכת הגדולה ביותר שלו: "הם כבר לא עובדים עבורנו יותר".

ניסן צור , כ"ח באב תשע"ט

טראמפ
טראמפ
צילום: רויטרס

הנשיא טראמפ יוצא נגד רשת הטלויזיה המזוהה עם הימין האמריקני ונחשבת לתומכת הגדולה ביותר בו בשנים האחרונות.

בציוץ שפירסם בחשבון הטוויטר שלו ביום רביעי, בציוץ התייחס טראמפ לכיסוי של רשת הטלויזיה את מסע הבחירות שלו לקראת הבחירות לנשיאות שיתקיימו בשנה הבאה.

"אני לא רוצה לזכות עבור עצמי, אני רוצה לזכות עבור האזרחים. 'פוקס ניוז' החדשה מאכזבת מיליוני אנשים נהדרים! עלינו להתחיל ולחפש רשת חדשות חדשה. פוקס ניוז כבר לא עובדת עבורנו יותר!" צייץ טראמפ.

הזעם של טרמאפ על רשת החדשות הנחשבת כתומכת הגדולה ביותר שלו החל לאחר שלדבריו הוא צפה בראיון "שמקדם מאוד את המפלגה הדמוקרטית" לטענתו, עם מנהלת התקשורת של המפלגה הדמוקרטית, שוחטל הינוג'וזה.

טראמפ טען כי "הינוג'וזה אמרה מה כל מה שהיא רוצה עם אפס התנגדות מצד המנחה". לאחר מכן הוא פירט טענות נוספות שיש לו כלפי הרשת, שמעסיקה לדבריו מנחים ופרשנים עצמאיים שאינם תומכים בו.

הוא כינה את רשת פוקס ניוז "חסרי תקווה וחסרי מושג" והוסיף כי "הם צריכים ללכת כל הדרך שמאלה, טעדיין אני אמצא את הדרך לנצח. זה מה שאני עושה, מנצח. חבל!". טראמפ גם טען כי "רשת פוקס שונה בהרבה מהעבר. משהו קורה שם, ואני לא שמח מכך".

ראשי "פוקס ניוז" לא הגיבו לטענות של טראמפ כי הרשת הפסיקה לתמוך בו. הפרשן המדיני הבכיר של הרשת, בריט הום, אמר ביום רביעי בערב "אדוני הנשיא, פוקס ניוז לא אמורה לעבוד עבורך". עם זאת, מגיש החדשות ברט באייר, טען כי "רשת פוקס ניוז לא השתנתה".