זהות מתכוננת למשאל הפרישה

מפלגת זהות פנתה למתפקדיה בבקשה לוודא שהתפקדותם תקינה על מנת שיוכלו להצביע במשאל המתפקדים הקרוב.

יהונתן גוטליב , כ"ח באב תשע"ט

מפלגת זהות פנתה היום (חמישי) לקראת ההצהרה של יו"ר המפלגה משה פייגלין וראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה לוודא כי התפקדותם למפלגה תקינה.

המפלגה עדכנה את המתפקדים כי מי שהתפקדותו נמצאת לא תקינה יוכל לחדשה עד למוצאי שבת הקרוב.

"לפניכם מערכת לבדיקת מצב חברותכם במפלגה", נכתב למתפקדים, "חברים במצב חברות תקין יוכלו להצביע במשאל המתפקדים הקרוב. חברים במצב חברות לא תקין יוכלו לחדש את חברותם במפלגה וזאת עד למוצאי שבת הקרובה פרשת ראה 31.8.19 ל' אב תשעט בשעה 21.00".

"חברים אשר חידשו את התפקדותם עד למועד זה יהיו כשרים להצביע במשאל המתפקדים", הוסיפו במפלגת זהות.

במכתב צוין כי "מתפקדים אשר ביטלו את חברותם במפלגה מיוזמתם וייבחרו לחדש את התפקדותם, יכולים לעשות כן אולם לא תותר להם זכות ההצבעה במשאל".

ראש הממשלה ויו"ר זהות הגיעו להסכמות אשר יביאו לפרישתה של המפלגה מהמירוץ בבחירות לכנסת ה-22.

אתמול פרסם פייגלין הודעה בעקבות פגישתו עם נתניהו ובה סיפר, "בפגישה חזרתי והסברתי לראש הממשלה כי הרפורמה הזו (רפורמת הקנאביס) הורגת חולים, הבאתי כדוגמה את מותה הטראגי של הצעירה סיוון מימוני ז"ל - שאתמול השתתפתי בהלוויתה ודרשתי את ביטול הרפורמה".

"לשמחתי נכנס ראש הממשלה בעובי הקורה ובמשך שעות ארוכות ותוך התייעצות עם גורמי מקצוע גיבשנו פתרון שמשמעותו היא לגליזציה של שוק הקנאביס עבור החולים. כלומר, החולים יוכלו לרכוש את התרופה המגיעה להם, בדיוק ע"פ הזן והמינון שקבע הרופא המטפל, מכל ספק בארץ ובעולם דרך בתי המרקחת בישראל וללא התערבות נוספת של היק"ר", הוסיף פייגלין.

לדבריו, "מדובר בהצלת חיים של ממש, ובמידה ויתלוו אליה הישגים משמעותיים גם בתחום השוק החופשי, קידום העסקים הקטנים וחירות האדם בישראל, הישגים שיעוגנו בהסכם גלוי וחתום וביכולת פעולה למימושם מתוך הממשלה - אביא את האפשרות הזו בפני כלל חברי התנועה למשאל מתפקדים מסודר שבו יתבקשו להכריע אם לקבל את ההצעה ולפרוש הפעם מן המירוץ - או לדחותה ולהתמודד".