התמודדות חייו

אופק בן ה-21, ספורטאי בנשמתו, נאבק בסרטן עצמות אלים וכעת הוא נלחם להציל את הרגל שנפגעה מהמחלה. הוריו יצאו לקמפיין גיוס המונים.

אורלי הררי , ד' באלול תשע"ט

אופק קיסינג
אופק קיסינג
צילום: תומר טרלן בן אבי

אופק קיסינג בן ה-21 מירושלים התכונן לפני שלוש שנים לגיוס ליחידה קרבית.

המסלול היה מתוכנן בקפידה, אופק התאמן כדי לפתח כושר גופני וסיבולת ריאה, ביצע אימוני כוח אינטנסיביים והשתתף במרתון ירושלים כדי להגשים את חלומו ולהיות לוחם בצה"ל.

כמה חודשים לפני הגיוס, כאבים עזים ברגלו מתחילים להטריד את מנוחתו אבל הוא מייחס אותם לאימונים הגופניים האינטנסיביים וממשיך להתאמן כרגיל.

הכאבים רק החמירו ולבסוף אופק מחליט ללכת לפיזיותרפיסט כדי לטפל בבעיה. לאחר מספר ניסיונות לסייע אופק מופנה לבדיקת מיפוי עצמות ו-MRI.

תוצאות בדיקת מיפוי העצמות וה-MRI מגלות כי הכאבים מהם סבל הם כתוצאה מגידול שאיכל חלק גדול מירכו הימנית והוא מאובחן כחולה בסרטן עצמות אלים מסוג אוסטיאוסרקומה.

עצם הירך של אופק היתה אכולה לגמרי מבפנים ולכן נאסר עליו לדרוך על הרגל מחשש שהעצם תישבר. וכך, החל אופק את מסע ההתמודדות עם הסרטן כאשר הוא מושבת ואינו יכול לעמוד על רגליו.

אופק, הספורטאי בנשמתו, יצא להתמודדות חייו כדי להחלים מהסרטן ולהחזיר את התפקוד לרגלו.

התכניות והחלומות של אופק נגדעו באותו רגע והוא נכנס לסבב אינטנסיבי של טיפולים כימותרפיים וביולוגיים לעצירת התפשטות הגידול. בתום ארבעה חודשים של טיפולים אגרסיביים הוא יועד לניתוח. אבל שבוע לפני הניתוח אופק נופל על הירך הנגועה בגידול בעקבות התקף פרכוסים פתאומי שנוצר כתוצאה מתופעת לוואי של הטיפול הכימותרפי.

אופק שובר את הירך הנגועה בגידול ונאלץ לדחות את הניתוח. הרגל השבורה קובעה בברזלים חיצוניים, הניתוח נדחה והוא ממשיך את סבב הטיפולים. לאחר שהשבר התאחה הוא נכנס לניתוח להוצאת הגידול מירכו ולהחלפת רוב הירך והברך בפרוטזה.

לאחר הניתוח מתחיל אופק בשגרת טיפולים פיזיותרפיים מפרכים במטרה להחזיר את הרגל לתפקוד מלא ולעמוד שוב באופן עצמאי על הרגליים. לאחר שני ניתוחים מורכבים וקשים בארץ ובארה"ב ושלושה חודשים בהם התמיד 24 שעות ביממה בטיפולים ותרגילי פיזיותרפיה, אופק מצליח לכופף את ברך ימין וללכת על רגליו באופן עצמאי.

צילום: האלבום המשפחתי

לאחר כמה חודשים של עבודה מפרכת לשיקום רגלו, אופק חוזר לארץ ומתחיל לתכנן את החזרה לשגרה. הוא שוכר דירה בירושלים, מתחיל לעבוד חלקית בעמותה לילדים ונוער עם מוגבלויות ואפילו נרשם למבחן פסיכומטרי לקראת לימודים אקדמאיים.

כל העת, אופק המשיך בשיקום אינטנסיבי, טיפולים, אימונים ותרגילים פיזיותרפיים כדי לשמר ולשפר את יכולת כיפוף הברך וההליכה שהושגו במאמץ רב.

אבל אז, התכניות שוב השתבשו. יום אחד, בעת אימון מפרך בחדר הכושר, הוא נתקף כאבים פתאומיים עזים שמשתקים את היכולת להזיז את רגליו או לעמוד בכוחות עצמו והוא מפונה לבית חולים. שם התגלה כי סביב הפרוטזה בברך של אופק נוצר זיהום חריף ויש צורך בניתוח נוסף ובאשפוזים ארוכים.

אופק חזר לנקודת ההתחלה וכעת הוא שוב עם מגבלה משמעותית בכיפוף הברך, כאבים עזים קבועים ברגלו, לא יכול ללכת, לעמוד או להתנהל לבד על רגליו ובעצם- בלי יכולת תפקוד של רגל ימין ובלי יכולת לעמוד באופן עצמאי על הרגליים.

אופק טס פעם נוספת לארה"ב, לבית חולים ולמכון שיקום ייחודי למצבים אורתופדיים מורכבים, בו נותח ושוקם בהצלחה לפני כשנה. הפעם עליו לעבור שיקום מיוחד ואינטנסיבי כדי להפחית את הכאבים ולהשיב את יכולת הכיפוף לברך ימין ולעמוד באופן עצמאי על שתי רגליו.

עלות הטיפולים והשהייה בארה"ב נאמדים ב-600,000 דולר וכעת פונים הוריו לציבור הרחב בבקשה לסייע לאופק במסע להציל את רגלו ולהחזיר לו את שגרת חייו.

הוריו של אופק נאלצו להוציא מכיסם מאות אלפי שקלים עד כה במסגרת ההתמודדות במחלת הסרטן, הטיפולים, התרופות והנסיעה הראשונה לארה"ב.

''אופק הוא פייטר. במשך שלוש שנים הוא מפגין רוח לחימה ומוצא דרך יצירתית להתמודד עם כל מכשול", מתארת אמו רבקי. ''הבשורה הזאת שינתה את כל מסלול חייו של אופק והכניסה את החיים שלנו לסחרור שאנחנו מקווים ומאמינים שיש לו סוף טוב. אנחנו לא מתייאשים. אופק נחוש לחזור לעצמו וליצור מסלול חדש לחייו. אנו סמוכים ובטוחים שבעזרת ה' ובעזרת הטיפול- הכאבים יופחתו והברך תתכופף שוב".

לחצו כאן לסיוע לאופק