אייכלר ייצג את ישראל בפרלמנט האוקראיני

כאשר הוזכר שמו של אייכלר, הוא נעמד עם לבושו החסידי במלא קומתו ונופף בגאון לעיני הנשיא היהודי ו- 422 חברי הפרלמנט.

מיכל לוי , כ"ט באב תשע"ט

אייכלר באוקראינה
אייכלר באוקראינה
צילום: דוברות

טקס השבעה חגיגי התקיים בפרלמנט האוקראיני שבו למעלה ממחצית החברים משתייכים למפלגת השלטון החדש של הנשיא זילנסקי.

בהשבעה השתתפו משלחות מכל העולם. את מדינת ישראל ייצג סגן יו"ר הכנסת ח"כ ישראל אייכלר שהגיע לקייב, יחד עם מנכ"ל הכנסת וכן השגריר הישראלי בקייב, יואל ליאון.

יו"ר הפלמנט החדש קיבל בברכה את ראשי המשלחות האורחות, שהתבקשו לקום בזה אחר זה. ח"כ אייכלר ישב במושבי הכבוד מאחורי ארבעת נשיאי אוקראינה הקודמים, הנודעים מאז זכתה לעצמאות.

כאשר הוזכר שמו של אייכלר, הוא נעמד עם לבושו החסידי במלא קומתו ונופף בגאון לעיני הנשיא היהודי ו- 422 חברי הפרלמנט המופתעים מן המחזה.

כולם הריעו במחיאות כפיים סוערות וממושכות, לעיני כל העם האוקראיני שצפה בשידור חי בטקס הלאומי.

"הרגשתי נקמה גדולה בכל הדורות שהכו והשפילו וצלפו בגבו של היהודי הגלותי, עם הזקן והפאות והלבוש החסידי, שחי בארץ הזאת כאלף שנה. לכבודם באתי וקמתי לנופף לשלום: הנה אנחנו שוב ניצבים כאן באותה אמונה ובאותו לבוש ובאותה גאוה דקדושה. אני מקוה שהערצה הזאת, והפגישות שהיו לנו אחר כך, יסייעו בעדנו ליצור קשרים טובים, למען רבבות התיירים היהודים שבאים להתפלל על המקומות הקדושים ורבבות יהודים החיים באוקראינה", סיפר אייכלר.

במהלך הביקור נפגש ח"כ אייכלר עם גורמים בכירים בממשל האוקראיני ונציגי המדינות השונות ודן עמם בנושא חיזוק הקשרים עם העם היהודי ושמירה על קברי הצדיקים באירופה.

בין היתר נפגש עם הנשיא הפורש פרושנקו, שהזכיר את ביקורו בכנסת, יו"ר הפרלמנט החדש, וכן דיפלומטים רבים מכל רחבי העולם.

מיד לאחר הטקסים והפגישות יצא אייכלר להתפלל במקומות הקדושים, יחד עם הרב משה אסמן, וסייר במוסדות חב"ד בעיר ובעיירה שהקים באנטיבקה. שם ביקר בחיידער. הם יצאו יחד אל השדה לתפילה מרגשת אצל ציון הרב מרדכי מצ'רנוביל זצ''ל הטמון שם.

לקראת ערב היה אייכלר אורח כבוד במוסדות החינוך והחסד בעיר ז'יטומיר. משם נסע לברדיטשוב לתפילה חמה על ציון רבי לוי יצחק בעל ה"קדושת לוי" זצ''ל.