דרעי: ליברמן שלח אותי לשכנע את הרבנים לתמוך במשה ליאון

יו״ר ש״ס סיפר כי אביגדור ליברמן ביקש ממנו לגייס תמיכה חרדית במשה ליאון בתמורה להעברת חוק הגיוס במתכונת מרוככת.

ערוץ 7 , כ"ט באב תשע"ט

השר אריה דרעי
השר אריה דרעי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר הפנים אריה דרעי (ש״ס) סיפר בראיון ל״ישראל היום״ מה לדעתו גרם לליברמן להתעקש על חוק הגיוס ולדרוש את העברתו במלואו, גם במחיר של הליכה לבחירות חוזרות.

"אחרי הבחירות הוא נשאר עם חמישה מנדטים, הסתכל קדימה על האופק הפוליטי שלו וראה אופק מאוד לא אופטימי. אוכלוסיית מצביעים מבוגרת, 'הצעירים מבריה"מ' כבר לא איתו. תוסיף על זה את היריבות האישית או השנאה או הנקמה בנתניהו, שאני לא מבין מה השורש שלה", העריך דרעי.

דרעי סיפר כי ליברמן ביקש ממנו לגייס תמיכה חרדית במשה ליאון בתמורה לחוק הגיוס: "כולם יודעים שהסיפור של חוק הגיוס הוא תירוץ עלוב. גם ההתעקשות שלו לא לשנות את החוק, או כמו שהוא אמר - 'להעביר את החוק ככתבו וכלשונו'.

״נו באמת, איווט, למי אתה אומר את זה? לי? הרי ישבת איתי במשך חמש שנים וכל כך הרבה פעמים שלחת אותי לנהל מו"מ עם כל הרבנים, כדי להסביר להם שחשוב לתמוך במשה ליאון ולומר להם שרק עם איווט ליברמן אפשר להעביר חוק גיוס שיהיה מקובל על כל החרדים. שרק ליברמן יודע להביא את הפשרות. לי אתה אומר את זה?".

הוא שלח אותך להגיד לרבנים שאיתו אפשר להשיג פשרות?

"ראית את הסרטון מהפגישה שלו עם הרב שמואל אוירבך. יש מקומות שבהם אני לא יכולתי להיפגש, כי אני נחשב בהם ציוני מדי, וליברמן כן היה יכול להיפגש. שם הוא הלך לעשות את העבודה.

"אני מכיר את ליברמן 30 שנה, הוא מעולם לא היה קיצוני בדברים האלה. הוא מעולם לא היה אנטי־חרדי. אני אומר את זה לזכותו. הוא כל הזמן התגאה מי היה הסנדק והמוהל שלו - האדמו"ר מריבניץ״.