נסראללה: התגובה יכולה להגיע מכל מקום בלבנון

"התגובה תהיה מלבנון. לא בהכרח מחוות שבעא, אלא מכל מקום בלבנון", אמר מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה.

ערוץ 7 , ל' באב תשע"ט

נסראללה מאיים
נסראללה מאיים
Reuters

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, התייחס בנאום שנשא למתקפת הרחפנים המיוחסת לישראל. "התגובה תהיה מלבנון. לא בהכרח מחוות שבעא, אלא מכל מקום בלבנון".

נסראללה הוסיף, "התגובה הראשונה שלנו לרחפנים צריכה להיות הפלת רחפנים ישראליים בשמי לבנון. זו זכות שלנו. מועצת הביטחון ואחרים לא עשו מאמץ להפסיק את ההפרות הישראליות בשמי לבנון".

נסראללה הכחיש שמטרת הרחפנים שתקפו ברובע הדאחייה בדרום ביירות הייתה מפעל לדיוק טילים. "כולם יודעים שאין שום מפעל שם, לא לייצור טילים, לא לבגדים ולא לנעליים", הוא אמר. "אם היו לנו מפעלים כאלה היינו עומדים ואומרים זאת בגלוי ובכבוד וללא חשש".

"אני רוצה להבהיר לכולם ולישראלים עצמם שנתניהו צוחק ומשקר להם - בתקשורת הישראלית נאמר שהמטרה היא מפעל לדיוק טילים, כולם יודעים שאין שם כלום".

בתוך כך, בשל המתיחות בצפון, בצה"ל החליטו הערב לדחות תרגיל הצה"לי שהיה אמור להתקיים השבוע. במקביל הודיע הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, כי החלפת דובר צה"ל תדחה גם היא. עם זאת, שנת הלימודים בצפון תיפתח כרגיל.

במסגרת הערכת מצב הוחלט על דחיית תרגיל אימונים גדול, שתוכנן מראש והיה אמור להתקיים במהלך החצי השני של השבוע. התרגיל הוזז ממועדו ואוחד עם התרגיל המטכ״לי, "אבן הראשה", שיתרחש במהלך ספטמבר. אנשי המילואים שהוזמנו לתרגיל קיבלו הודעה על מועדי התייצבות מעודכנים.

במקביל הודיעו בצה"ל כי הרמטכ"ל כוכבי, החליט שדובר צה״ל, תת אלוף רונן מנליס, שהיה אמור להתחלף ביום שלישי הקרוב, ישאר בתפקידו בינתיים. מועד החלפתו עם תת אלוף הדי זילברמן יקבע בהמשך.