ה'תשובה' של המפלגות החרדיות

המפלגות החרדיות השיקו את קמפיין הישורת האחרונה לקראת הבחירות. ביהדות התורה רותמים את 'אלול' והתורה לקמפיין, בש"ס את התשובה.

בן שאול , א' באלול תשע"ט

הנהגת יהדות התורה
הנהגת יהדות התורה
צילום: דוברות יהדות התורה

שבועיים וחצי לפני יום הבוחר השיקו הבוקר (ראשון) המפלגות החרדיות את קמפיין הישורת האחרונה. ביהדות התורה רותמים את 'אלול' והחזרה ללימודי התורה לקמפיין הבחירות.

על רקע החזרה לתלמודי התורה, לישיבות ולכוללים, מברכת 'יהדות התורה' את רבבות עמלי התורה ומבהירה כי בשעה שבחורי הישיבות ישקדו במהלך השנה הקרובה על תלמודם מבוקר ועד ליל, 'שלוחי דרבנן', חברי הכנסת של 'יהדות התורה', ילחמו את מלחמתם במליאת הכנסת, ויעמדו על המשמר "כדי לעצור בכל כוחם את הגזירות הקשות שמבקשים משאני הדת להטיל על לומדי התורה הקדושה", כלשונם.

המסר המרכזי בקמפיין הבחירות מדגיש את החשיבות הגדולה והאחריות הכבדה המוטלת על כתפיו של כל יהודי תושב הארץ לבוא לעזרתה למען 'הצלת עולם התורה'.

"בשונה ממערכת הבחירות הקודמת", אומרים ב'יהדות התורה', "במערכה הנוכחית שבה ההסתה כנגד הציבור החרדי להוביל את השיח הפוליטי בכל התקופה שלפני הבחירות. מדובר בחילול ה' נורא ואיום, כשכל מי שמבוסס בקרבת אחוז החסימה וחושש שלא יצליח להגיע אל הכנסת הבאה, הופך את בחורי הישיבות הקדושות לשק החבטות שעל גביו הוא רוצה לטפס ולהבטיח את מקומו למשך כמה שנים נוספות.

"לעת הזאת", מדגישים ב'יהדות התורה', "חובה עלינו לעשות הכל כדי לסכל את עצתם ולהפר את מזימתם. עלינו להביא לכך שכל יהודי חרדי יבין שעליו באופן אישי מוטלת אחריות כבדה לתרום את חלקו, ולפחות להצביע בעצמו יחד עם בני ביתו למען יהדות התורה. כמובן שמי שהתברך ביכולת להשפיע על אנשים נוספים, צריך לעשות זאת ביתר שאת, ולהשתדל להגדיל ככל האפשר את כח הנציגות החרדית".

גם בש"ס מעלים הילוך ולרגל חודש אלול - חודש הרחמים והסליחות, היא העלתה הבוקר (א') קמפיין בחירות חדש בעיתונות הכתובה והדיגיטלית ברוח ימי התשובה וההתעוררות.

הקמפיין קורא לכלל הציבור שמאס בשיח הסתה ופגיעה בערכים יהודיים ומסורתיים וחשוב לו ממשלה חברתית – לתת ׳תשובה׳ בקלפי בדמות פתק של ש"ס.

הקמפיין המאופיין ע״י השופר, מעורר את הציבור מול הסכנה הערכית והחברתית של ממשלת שמאל בראשות לפיד וליברמן, ומחדדת שרק הצבעה לש״ס מבטיחה את שני הערכים: ממשלת ימין חזקה בראשות נתניהו וממשלה יהודית וחברתית השומרת על כל מה שחשוב.