האיום שקיבל נשיא איראן

יו"ר איגוד הג'ודו העולמי התקשר לנשיא איראן הודיע לו כי אם הג'ודוקא האיראני יסרב להתחרות מול ישראלי איראן לא תשתתף באולימפיאדה.

ערוץ 7 , א' באלול תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: איסטוק

ביום רביעי האחרון, דקות לפני חצי הגמר בו התחרה הג'ודוקא האיראני סעיד מולאי, ודקות אחרי ניצחונו של שגיא מוקי בחצי הגמר, התקבלה בטלפונו של איש הצוות של מולאי שיחה מאיראן.

על פי הדיווח הבוקר (ראשון) בגלי צה"ל על הקו הייתה אמו של סעיד שביקשה שיפרוש עוד לפני הקרב כדי להימנע ממצב בו הוא פוגש את שגיא מוקי הישראלי, כך נמסר מגורמים המעורבים בתחרות.

עוד התברר, כי כמה שעות לפני כן, יו"ר איגוד הג'ודו העולמי מריוס ויזר הצמיד למולאי את אחד ממאבטחיו, כדי שלא יהיה חשוף לאיומים. ‏הפיזיותרפיסט של מולאי, האדם היחיד שהורשה להיות בסביבתו לפני הקרבות, היה זה שקישר בין השלטונות באיראן למולאי.

דקות לאחר מכן, ויזר הזועם שקיבל את המידע בדבר השיחה מהמאבטח, התקשר לנשיא איראן רוחאני, ונזף בו כי אם מולאי יפרוש או יזייף פציעה כדי לא לפגוש במוקי, לאיראן לא יהיו יותר ספורטאים באולימפיאדה.

באשר לדיווחים בסוף השבוע, אותו הגורם אישר כי מולאי סיכם עם ויזר על מקלט מדיני, וכי הוא נמצא בגרמניה, שם יחל להתחרות בנבחרת הפליטים, ללא כל איסור. בכך משאיר מולאי את משפחתו בטהרן, להתמודד לבדה מול משמרות המהפכה.