איוב קרא: לתלות את המדליף בכיכר העיר

שר התקשורת לשעבר טוען שאינו עומד מאחורי הקלטת השיחה בה נשמע נתניהו צועק עליו ודורש לאפשר לערוץ 20 לשדר חדשות.

ערוץ 7 , ג' באלול תשע"ט

השיחה בין נתניהו וקרא
השיחה בין נתניהו וקרא
צילום: חדשות 13

שר התקשורת לשעבר איוב קרא, איש הליכוד, מכחיש כי הקליט שיחה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והעביר את ההקלטה לחדשות 13.

בהקלטה נשמע נתניהו קורא לביטול מועצת הכבלים והלוויין, דורש לאפשר לערוץ 20 לשדר חדשות וגוער באיוב קרא על קרדיט שנתן לאיילת שקד על הצלת ערוץ 20.

בראיון ל"חדשות הבוקר" בערוץ 12 הכחיש קרא כי הוא שהקליט את נתניהו: "חס וחלילה, זה הסגנון שלי? אני מזמין כל אמצעי לבדוק אם יש לי יד או חצי יד בכל מה שפורסם. אני מזמין את ראש הממשלה ואת בנו יאיר וכל מי שחשוב לו הנושא, ומעמיד את עצמי לכל שאלה וחקירה כולל אצל היועץ המשפטי לממשלה".

"אגיש היום תלונה במשטרה על פגיעה בפרטיות. אבדוק עם היועצים המשפטיים, כולל עם היועץ המשפטי לממשלה, האם אפשר לעשות מהלכים כדי להוציא את האמת. אני פגוע מעצם זה שמישהו ניסה לפגוע באמינות וביושרה שלי, שהן ערך עליון", טען.

קרא הוסיף: ''נתניהו הוא ראש הממשלה הכי טוב שהיה לישראל, אני בליכוד ומגן עליו כשיושב ראש הליכוד. הוא מועמד הליכוד לראשות הממשלה. מי שמכיר אותי יודע שאני אומר הכל בפנים, אין לי דבר וחצי דבר כדי לפגוע באיש, על אף שיש ביני לבינו מחלוקת עדיין".

"אני עושה עקוב אחריי בטלפון שלי לאנשים שמסביבי, אני אף פעם לא עונה לטלפון. יש מזכירות, נהגים ועוזרים ויכול להיות שמישהו מהם הקליט. אבל אני? אפחד להגיד שהקלטתי אם הקלטתי? זה הסגנון שלי, להקליט? אני מישהו שאפשר להגיד עליו שמסתתר מאחורי דבריו? אני האיש הכי אמין שהיה ליד נתניהו, אני הכי אמין לליכוד. אמשיך לעזור לנתניהו לנצח את הבחירות בתור מנהיג הליכוד".

איוב קרא הדגיש כי התערבות נתניהו היתה תואמת את הנחיית היועמ"ש שאסר על ראש הממשלה באותה תקופה לעסוק בענייני תקשורת. "אני מצהיר שבעניינים שאסור עליו לדבר הוא מעולם לא דיבר איתי, שזה בעיקר בזק וכל הנושאים הכלכליים. בעניין הערוצים יש לו אחריות כראש ממשלה. לא יכול להיות שיכבו את ערוץ 20 והוא יגיד, ראש הממשלה לא מתערב. הוא המפקד. אמרתי לו שיש לי בעיות, שאני צריך גיבוי וככה התנהל העניין".

בראיון לערוץ 13 אמר קרא כי "כל האמצעים עומדים לרשותי ולרשות ראש הממשלה כדי לגלות מי המדליף - שאותו צריך לתלות בכיכר העיר כי זה דבר שלא ייעשה".