רגב יורה לכל הכיוונים

השרה מירי רגב התראיינה בערוץ כנסת ותקפה את כחול לבן, ימינה ואת חדשות 12: "הפך לגנץ TV. מזמן תלו את ראש הממשלה בכיכר העיר".

רפאל לוי , א' באלול תשע"ט

מירי רגב
מירי רגב
Photo by David Cohen/Flash90

שרת התרבות מירי רגב (הליכוד) התראיינה למורן אזולאי בערוץ כנסת ותקפה את כחול לבן, את מפלגת ימינה ואת חדשות 12.

השרה התייחסה לביקורת של ראש הממשלה על גיא פלג ועל חדשות 12: "הוא (נתניהו) מרגיש, וזאת גם האמת, שערוץ 12 תוקפים אותו יום יום ערב ערב וזה הפך להיות ערוץ גנץ TV של כחול לבן שמשרתים את המדיניות הפוליטית שלהם. הם עורכים תמלילים, לא מספרים את כל האמת לציבור ובסופו של יום ראש הממשלה רוצה שתהיה כלפיו הגינות ואני יכולה להבין את זה".

אתם לא נסחפים? עיתונאים מסתובבים עם מאבטחים, השיח ברשת הופך להיות אלים אולי בצורה שלא הייתה כמותה אף פעם. אתם לא מפחדים שזה יגמר באסון?

"אנחנו כמובן לא קוראים ואנחנו כמובן קוראים למנוע אלימות וגזענות אנחנו לא רוצים שיהיה אסון. אנחנו לא קוראים לאלימות ואני מציעה שאתם לא תגזימו מהצד השני. אומר ראש הממשלה את מה שהוא מרגיש. מה ציפית? שערוץ 12 וגיא פלג ישדר דברים מסולפים שקריים ומעוותים וראש הממשלה ישב בצד? כי כשהוא מגיב אומרים שיש איומים כלפיי עיתונאים? יש גבול!. גיא פלג אומר דברים שהם אינם נכונים, מסולפים, ערוכים, חצאי הדלפות, חצאי אמת. ראש הממשלה רוצה במה להסביר לציבור את האמת".

רגב עברה לתקוף את ראשי כחול לבן: "כשאני רואה את חוסר היכולת של גנץ להבטחת מידע ואת חוסר היכולת שלו לשמור על חשאיות. כשאני רואה שהאיראנים פרצו לו לטלפון והמזרח אירופאים פרצו לטלפון שלו אז סליחה זו אלטרנטיבה? אז מה אם היו גנרלים? ההפך, הם היו צריכים לשמור יותר על אבטחת מידע גם את זה הם לא יודעים לעשות".

על המצב הביטחוני בתקופת הליכוד אמרה רגב: "קיבלנו שלטון ימין ששמר על הביטחון. מעולם הביטחון של המדינה לא היה כפי שהוא היום, מעולם הכלכלה לא הייתה כפי שהיא היום, מעולם מערכת היחסים בין מדינות לא היה כפי שיהא כיום. את יכולה להשוות בכלל את המצב בעשור האחרון למצב של העשור הקודם של אוסלו עם רבין וגוש חוסם של הערבים?

השרה רגב גם תקפה את יו"ר ימינה איילת שקד: "איילת אמרה, ואתם נותנים לזה גיבוי, שהיא מאחדת את הימין. איזה ימין בדיוק היא מאחדת? אילת ובנט חזרו לבית שהם נטשו לבית היהודי למפלגה מגזרית, ציונית דתית, מפלגה מאוד מגזרית מאוד ממוקדת מטרה, היא לא מפלגת העם. היא לא איחדה שום ימין לא אז זהות ולא את עוצמה אז לפחות את האמת צריך להגיד - אילת ובנט בעקבות ההרפתקה המסוכנת שלהם שהם לא עברו את אחוז החסימה בבחירות שעברו הם בזבזו לנו קולות של הימין הם חזרו לבית שהם נטשו הם לא עשו שום איחוד ימין".

רגב התייחסה להבטחה של ראש הממשלה להחיל ריבונות יהודית ביישובים ביו"ש: "יהודה ושומרון היא חלק ממדינת ישראל, היא חלק מארץ ישראל, אבותינו הסתובבו שם. תחפרי כמה שתרצי ולא תמצאי מטבע פלסטיני בין 3000 שנה, לעומת זאת כן תמצאי מטבע עברי".

מכחול לבן נמסר בתגובה: "ברור לנו הצורך הבלתי פוסק של מירי רגב לעשות כותרות כדי להישאר רלוונטית אך גם השרה רגב יודעת שתם עידן נתניהו ובליכוד כבר נערכים ליום שאחרי נתניהו כי גם הם מתנגדים לממשלת החסינות נתניהו-סמוטריץ-בן גביר. לאחר הבחירות כחול לבן תרכיב ממשלת אחדות עם הליכוד, ללא נתניהו, שתפעל למען כלל אזרחי ישראל ולא רק לחסינותו של אחד".