ליצמן בכנס: "הפעם כולם נגדנו"

במהלך כנס 'מועצת הקהילות' בטבריה של אגודת ישראל קונן סגן השר יעקב ליצמן כי במערכת הבחירות הנוכחית "כולם - נגד הציבור החרדי"

בן שאול , ב' באלול תשע"ט

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: פלאש 90

סגן השר יעקב ליצמן נשמע אמש פאסימי לגבי ההרכב הפוליטי שיוביל את המדינה לאחר הבחירות בעוד כשבועיים.

לדבריו, רוב הסקרים מראים שלבנימין נתניהו אין יכולת להרכיב ממשלה. "על פי הסקרים ואני לא מאמין לכל הסקרים, אבל רובם מראים כי אין לנו עדיין אפשרות להקים ממשלת ימין עם בנימין נתניהו", אמר בכנסת 'מועצת הקהילות' של אגודת ישראל שהתקיים בטבריה.

"אנחנו תומכים בנתניהו, אנחנו נמליץ על נתניהו אבל עדיין לא בטוחים מה שיקרה שם", הוסיף.

במהלך הכנס קונן סגן השר כי במערכת הבחירות הנוכחית "כולם - נגד הציבור החרדי". "לא היה אף פעם בחירות כאלו שכולם נגדינו, גם תתפלאו לשמוע, גם הקובי הזה (רון קובי) הוא בסך הכל חבר בליכוד, גם ליברמן וגם לפיד".

ליצמן הצהיר כי "לא נכנס לשום ממשלה וקואליציה אם נושא השבת לא יהיה מסודר, חד משמעית. לא היה אף פעם שהשבת היה יום השיפוצים הבין לאומי".

אשר לליברמן, אמר ליצמן כי "לצערי ליברמן ממציא כל יום משהו חדש, אני לא נכנס לזה שדרעי אמר שהוא עשה עסקה איתו - חוק הגיוס תמורה ליאון כל יום הוא מחפש משהו חדש".

בדבריו התייחס לדרישתו להציב מצלמות בריכוזים החרדיים. "יום אחד הוא קם ואומר שצריך מצלמות בקלפיות במגזר החרדי - אני בעד לשים בכל המקומות, בערבים ואצל הרוסים. אני לא מפחד".

ח”כ ישראל אייכלר נשא אף הוא דברים וטען כי יש לצאת בתקיפות נגד שונאי החרדים.

“כבר שלושה חודשים אנחנו מתווכחים האם אפשר וצריך לשתוק כאשר אויביך יהמיון ומשנאך נשאו ראש, באופן שלא היה כמותו מאז קום המדינה”, פתח אייכלר. “הראשון שזיהה ששנאת חרדים מאחדת את החברה התקשורת והממסד החילוני היה ראש העיר של טבריה מטעם הליכוד.

“מתקבלות ידיעות שהסיבוב בצפון ברוך השם מסתיים. שבנו מהמלחמה הקטנה ועכשיו אנחנו בדרך למלחמה הגדולה. זו מלחמה מסוכנת לא פחות מהחיזבאללה. כל זמן שאנחנו מחזיקים בתורה אנחנו מובטחים שנחיה כאן. אבל אם חלילה נהיה מודרים מהמרחב הציבורי – זו סכנה קיומית”.

אייכלר התייחס לראיון של דרעי ב’ישראל היום’, בו הודה לראשונה כי היה ‘דיל’ חוק הגיוס-משה ליאון: “עכשיו התפרסם שהלכו ובחרו בליאון כדי שליברמן יעזור בעניין הגיוס ויום למחרת הלך ועזב את משרד הביטחון, כי רצה לרוץ על שנאת חרדים. אני מקווה מאוד שיתברר לו שזה לא נכון, וזה לא יביא תוצאה טובה בשבילו”.

לדבריו, “מקימים ממשלה אנטישמית. ממשלה בלי חרדים זה כמו ממשלה במדינה אחרת בלי יהודים. כבר שלושה חודשים שאנחנו שותקים. עלינו לעורר את כולם. יש לנו לפחות שני מנדטים של חרדים שלא משתתפים בבחירות. תראו כמה בחורי ישיבות ואברכים התחילו היום את הזמן. זה ציבור המיוצג על ידי שמונה אנשים בלבד?”

אייכלר הזהיר: "ילד חרדי שהולך ברחוב ושוטרים מכים אותו באכזריות בפנים – וזה עוד שכביכול שר המשטרה ידיד שלנו, הליכוד מיודד אתנו. אם המצב יימשך כך, לאיש לא יהיה אכפת שישפך דם חרדי ברחובות".