נסראללה: לא יהיו לנו קווים אדומים

מזכ"ל חיזבאללה נשא נאום בעקבות כישלון תגובת ארגונו על המתקפה על רובע הדאחיה. "ישראל חלשה, הגבול פונה לגמרי".

ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ט

נסראללה
נסראללה
פלאש 90

מזכ"ל ארגון הטרור חיזבאללה, חסן נסראללה, נשא הערב (שני) נאום בעקבות כישלון המתקפה של ארגונו בגבול הצפון.

הוא טען כי ארגונו הוא זה שיצר משוואת הרתעה שמדאיגה את ישראל. "המשוואה היא שישראל מורתעת. הפעולה שלנו לא התרחשה רק אתמול אחר הצהריים, אלא החלה בנאום האחרון שלי ונמשכה עד אתמול".

"ישראל שטוענת שיש לה את הצבא החזק ביותר במזרח התיכון – במשך שמונה ימים העולם ראה אותה חוששת, מתחבאת. זו השפלה וחולשה. ישראל חלשה יותר מקורי עכביש. הגבול פונה לגמרי, לא חיילים ולא תנועת רכבים לצד הגדר. מוצבים פונו לגמרי, הם פשוט ברחו", הוסיף מזכ"ל חיזבאללה.

נסראללה ציין, "הודענו מראש שנגיב על שתי התקיפות. אמרנו בצורה ברורה ובפומבי שנגיב מלבנון ולאורך הגבול בלבנון ויתכן אף שזה יהיה בעומק ישראל. אמרנו לאויב שיחכה לנו. התוצאה היא שביססנו את המשוואה והוספנו לעצמנו כוח הרתעה. עברנו מתגובה באדמה לבנונית כבושה, לתגובה בתוך פלסטין הכבושה. זה שלב חדש במאבק להגנה על לבנון. לא יהיו לנו עוד קווים אדומים".

מוקדם יותר פרסם הארגון ברשת "אל מנאר" תיעוד מרגעי התקיפה של מוצב אביבים של צה"ל בגבול הצפון.

הערוץ הלבנוני פירט כמה חיילים משרתים במוצב, שנראה היטב מהצד לבנוני, והציג פרטים על מפקד הבסיס.

המתיחות בגבול הצפון הגיעה אתמול לשיא כשחיזבאללה ירה כמה טילי נ"ט לעבר בסיס צה"לי ואמבולנס צבאי שהיו באזור המושב אביבים. לא היו נפגעים ישראלים באירוע. צה"ל תקף את החוליה שירתה את טילי הנ"ט ובמהלך התקיפות נורו 100 פצצות אטילריה.

ממידע חדש שפורסם היום עולה כי ירי הנ"ט של חיזבאללה לא כוון לעבר סיור שנע בסמוך לגבול, אלא לעבר רכב צבאי שמשמש כאמבולנס, מסוג זאב. צה"ל אישר כי הרכב נע על "כביש הצפון החדש", כביש 899, שעובר רחוק יותר מהגבול - ונחשב לבטוח, והטיל פספס אותו במטרים בודדים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שני) לפעולת צה"ל בצפון ואמר: "פעלנו בנחישות ובאחריות האיש בבונקר יודע למה הוא שם". מוקדם יותר גורם ביטחוני בכיר הבהיר כי נסראללה העביר מסרים שהוא לא מעוניין במלחמה - יממה אחרי ירי טילי הנ"ט של חיזבאללה לעבר ישראל והתגובה החריפה של צה"ל.

"שמרנו על בטחון אזרחנו וגם על שלום חיילינו", אמר נתניהו. "האיש מהבונקר בבירות יודע בדיוק למה הוא בבונקר. אנחנו נמשיך לעשות כל מה שצריך כדי לשמור על בטחון ישראל – בים, באוויר וביבשה, ואנחנו נמשיך לפעול נגד איום הטילים המדויקים".