סינגל לקראת אלבום רביעי
החדש של ישי ריבו: סדר העבודה

ישי ריבו לא מפסיק להפתיע ולרגש ומוציא את ״סדר העבודה״ מתוך האלבום החדש שיצא בעוד פחות משבועיים.

ערוץ 7 , ג' באלול תשע"ט

ישי ריבו בהופעה
ישי ריבו בהופעה
צילום: ליאור כתר

ימי הרחמים והסליחות: הזמר והיוצר ישי ריבו מגיש שיר חדש, יצירת מופת של ממש, מתוך תפילת יום הכיפורים: "סדר העבודה".

את השיר החדש הלחין ישי לפני שנתיים, במהלך התפילה. סיפור עבודת הכהן הגדול בקודש הקודשים בעצם היום הגדול והנורא, ריגש אותו מאוד, והמנגינה כמו התפוצצה בליבו.

"תמיד כשהגעתי לקטע הזה במוסף של יום הכיפורים, השלב המרגש שבו אתה מלווה את עבודת הכהן הגדול בבית המקדש, כל כך התרגשתי בתפילה שרציתי להעביר את החוויה שלי שאני מרגיש מעבודת הכהן הגדול – החוצה", הוא מתאר.

ריבו הקפיד לעבד את היצירה בהפקה תזמורתית מרשימה, עם כלי מיתר ומקהלה גדולה – כדי להעניק למאזין שמץ מתחושת תכונת עבודת הלוויים במקדש. בסדר העבודה מספק ישי פרשנות עכשווית לעבודת הכהנים במקדש, "המטרה זה להנגיש את רעיון סדר העבודה באופן פשוט לכל אחד, כי די קשה לדמיין את מה שקורה שם יחד עם פירוט הקורבנות, המנחות וההזאות. באמצעות השיר רציתי להיכנס לחוויה של הכהן הגדול, שנכנס פעם אחת ויחידה לקודש הקודשים, מה עובר עליו ועל הציבור המתוח שמתפלל שיצליח לעשות את עבודתו ו... לצאת בשלום מהקודש".

סדר העבודה הוא סינגל שני, הקודם היה הלב שלי שזכה להצלחה רבה בערוצי הרדיו ולמיליוני צפיות ביוטיוב. האלבום 'אלול תשע"ט' צפוי לצאת בט"ו אלול (ה-15 בספטמבר) ויכלול שירים ופיוטים באווירת ימי הרחמים והסליחות לצד שירים מקוריים חדשים.

באלבום פיוטים מכל העדות והמסורות: אוחילה האשכנזי לצד לך א-לי הספרדי, פיוט מרוקאי לצד לחן של הרב קרליבך וגם הלהיטים נפשי עם מוטי שטיינמץ והלב שלי הפופולארי.

עיבוד והפקה מוסיקלית: מאור שושן וישי ריבו
תזמור כלי מיתר וכלי נשיפה: דוד איכלבי׳ץ