נתניהו: עברנו ימים מתוחים בכמה גזרות, השגנו את כל יעדינו

ראש הממשלה סיפר על מפגש טרילטרלי בהשתתפות רוסיה, ארה״ב וישראל, שייערך בירושלים כדי לדון בהוצאת איראן מסוריה.

ניצן קידר , ג' באלול תשע"ט

נתניהו
נתניהו
Reuters

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שלישי) בפתח ישיבת הממשלה למאבק בהתבססות האיראנית בסוריה ובלבנון, וסיפר כי למעלה מארבעה מיליון תיירים נכנסו בשנה החולפת לישראל.

״אני מברך על האמירות של שרי החוץ של בחריין ואיחוד האמירויות נגד תוקפנות חיזבאללה. הם גינו את אוזלת ידה של לבנון, שמאפשרת לארגון הטרור חיזבאללה לפעול משטחה נגד ישראל", אמר נתניהו.

''זה נשמע כמו ימות המשיח, אבל זה מראה על שינוי יסודי שמתרחש במזרח התיכון. גם העולם הערבי מבין שהתוקפנות האיראנית מסכנת לא רק את ישראל אלא גם את האזור כולו. אני קורא למדינות נוספות להתייצב אל מול התוקפנות של איראן וגרורותיה''.

נתניהו הודה לנשיא טראמפ ולמזכיר המדינה האמריקני פומפאו שהטילו סנקציות על הבנק הלבנוני שמספק לחיזבאללה את עיקר כספיו.

''עברנו מספר ימים מתוחים בהרבה גזרות. היינו יכולים לפתוח את השבוע הזה בדרך אחרת לגמרי אבל אנחנו פעלנו בשילוב של תקיפות ושיקול דעת, והשגנו את כל יעדינו.

"אני הגדרתי לצה״ל ולגופי הביטחון שלושה יעדים מרכזיים בסדר העדיפות הבא; קודם כל, לעצור ולמנוע את הגרעין האיראני. הדבר השני, למנוע מאיראן לספק לאויבינו ולגרורותיה, כמו חיזבאללה ואחרים, נשק מדוייק שמסכן אותנו. והדבר השלישי, למנוע התבססות של איראן וגרורותיה בגבולנו. אנחנו פועלים למעשה אל מול כל היעדים הללו, חלק בצורה גלויה וחלק ניכר גם בצורה לא גלויה. אנחנו נחושים לשמור על ביטחון ישראל''.

ראש הממשלה סיפר כי ''בימים הללו מתקיים מאמץ לקיים מפגש טרילטרלי נוסף בהשתתפות רוסיה, ארה״ב וישראל, כאן בירושלים, כדי להמשיך לדון בעניין הוצאת איראן מסוריה. אנחנו נמשיך לעשות את כל הצעדים המדיניים, הביטחוניים, המודיעיניים והמקצועיים כדי להשיג את היעדים שהצבנו''.

''הממשלה הזו עתירה בהישגים. אני התבשרתי היום על הישג נוסף. קיבלנו את סיכום נתוני הקיץ, ואני רוצה להגיד לכם משהו - תגידו, אתם השתגעתם? למעלה מ-2 מיליון ישראלים טסו לחו״ל בקיץ, אף אחד כמעט לא נשאר בארץ. וכמעט למעלה מארבעה מיליון תיירים נכנסו השנה לישראל''.

נתניהו סיכם: ''התעסוקה בשיא של כל הזמנים, והאבטלה ברמה הנמוכה של כל הזמנים. אז ברצינות, לא השתגענו, עשינו כאן דברים אדירים לכלכלת ישראל, לרווחת אזרחי ישראל ולעתיד ישראל. אני רוצה בהזדמנות הזאת להודות לכולכם, לכל אחד ואחד מכם, על ההישגים הכבירים״.