שביתה בכל יחידות מס הכנסה ומיסוי מקרקעין

החל ממחר: אלפי עובדי אגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין ברשות המסים יחלו בשביתה. העובדים טוענים כי שכרם נפגע וכך גם תנאי קידומם.

ערוץ 7 , ג' באלול תשע"ט

שביתה. אילוסטרציה
שביתה. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

כ-3,500 עובדי אגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין ברשות המסים יחלו מחר (רביעי) בשביתה בכל היחידות ברחבי הארץ.

במסגרת ההשבתה, שתחל בשעה 06:00 בבוקר, לא תהיה קבלת קהל, לא יטופלו בקשות הציבור, לא ייערכו ביקורות ולא תיערך כל עבודה אדמיניסטרטיבית.

העובדים טוענים כי הנהלת הרשות מסרבת להיכנס למשא ומתן עם נציגות העובדים ''בנוגע לשורה של צעדים חד-צדדיים הפוגעים בעובדי האגף, בזכויותיהם ובתנאי שכרם, ביניהם פגיעה בתשלום השעות הנוספות והכוננויות ודרישות דרקוניות הפוגעות בזכות הדמוקרטית של העובדים להתארגנות''.

בנוסף, הם טוענים, תוטמע תוכנה חדשה באגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין שתביא לפגיעה בשכרם ובתנאי עבודתם של העובדים, ובוטלו זכויות רבות שניתנו להם במשך עשרות שנים.

"אם לא די בכך, העובדים סובלים ממחסור הולך ומתמשך בכוח אדם המביא לעומס מטלות רב שמקשה עליהם לבצע את מלאכתם באופן יעיל ויסודי. במקביל חלה האטה בפרסום המכרזים למשרות שונות ברשות, דבר הפוגע באופק הקידום של עובדים רבים", אמרו בהסתדרות.

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי, מסר: "עשינו כל אשר לאל ידינו לשכנע את הנהלת הרשות שלא לנהוג בגבהות לב ובאטימות. לצערי, ככל הנראה בתקופה כזאת אין מי שיקבל החלטות מתוך אחריות והניהול הפך הפקר להחלטות של אנשים ללא אומץ. נעשית פה פגיעה בעובדים ללא דיון ולזאת לא נסכים".