הח״כים החרדים:
״בני גנץ חסר יכולת, מפלג את ישראל״

ראשי יהדות התורה מגיבים להחלטת יו״ר כחול לבן להצהיר על הקמת ממשלה ללא חרדים. "גנץ הוא אדם ללא ערכים".

חיים לב , ג' באלול תשע"ט

בני גנץ
בני גנץ
Photo by Gili Yaari /Flash90

ראשי 'יהדות התורה', סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, הגיבו הערב (שלישי) להחלטת קמפיין כחול לבן להכריז על רצונם להקים ממשלה ללא חרדים.

"יצא המרצע מן השק. לאחר שניסה במשך תקופה ארוכה להסתיר את דעותיו ואף עשה הכל כדי לבדל את עצמו מיאיר לפיד שותפו, היום מתברר שאין כל הבדל ביניהם. בני גנץ התברר כאדם ללא ערכים ושדרה. אין לו בעיה לפלג את החברה בישראל בשביל כמה מנדטים בספק", מסרו השניים.

הם המשיכו לתקוף את גנץ. "הוא איננו ראוי לתפקיד אחראי, אדם חסר יכולת ציבורית. השותפות שלו עם יאיר לפיד מעידה עליו את אמרת חז"ל 'אוי לרשע ואוי לשכנו'. יהדות התורה דבקה בעמדתה להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה".

מוקדם יותר הכריז גנץ כי יקים ממשלה חילונית ללא נתניהו והחרדים. מטרת המהלך היא להחזיר מנדטים שאיבדה המפלגה בעת האחרונה לישראל ביתנו ולמפלגות אחרות בשמאל.

בכנס בחירות בבאר שבע, אמר גנץ כי הוא מתכוון להקים "ממשלה רחבה שתייצג את כולם", אך שלח גם רמז עבה למפלגות החרדיות.

"שיטת הממשל במדינת ישראל הביאה אותנו למצב שבו קבוצות מיעוט, מפלגות סקטוריאליות, מצליחות לכפות על הרוב. הן מצליחות משום שכל ראשי הממשלה האחרונים נאלצו להיכנע לסחטנות. הם הקימו קואליציות שפעלו למען אותן קבוצות, ולא למען רוב הציבור", אמר גנץ.

הוא הוסיף, "אני מתחייב בפניכם שמיד אחרי הבחירות, נקים ממשלת אחדות ליברלית. ממשלה שתתבסס על הרוב- ללא קיצוניים וללא סחטנות. כל מפלגה ציונית שתרצה להצטרף תחת קווי היסוד שעליהם מסכים רוב הציבור - תוזמן להצטרף. אנחנו נקים ממשלה שתייצג את הרוב ותדאג גם למי שלא בחר בה".