כשגנץ הבטיח לאשכנזי: תנהיג אחרי

בכדי לגייס את גבי אשכנזי למפלגתו הבטיח לו בני גנץ, ללא ידיעת לפיד, כי הוא יהיה מנהיג המפלגה ביום שאחרי כהונתו שלו.

ערוץ 7 , ד' באלול תשע"ט

גבי אשכנזי
גבי אשכנזי
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

קרב הירושה על ראשות 'כחול לבן' ביום שאחרי בני גנץ, החל עוד לפני החיבורים ברשימה. כך עולה מדיווח המובא היום (רביעי) ב'ישראל היום'.

על פי הדיווח, על מנת לגייס את גבי אשכנזי לרשימה הבטיח לו גנץ כי ביום שאחרי כהונתו יחליף אותו אשכנזי. העיתון טוען כי ההבטחה לאשכנזי ניתנה ללא תיאום עם לפיד.

גורמים המוגדרים כמעורים בפרטים סיפרו לישראל היום' כי בתקופת קמפיין הבחירות הקודם, במסגרת החיזורים של גנץ אחרי אשכנזי כדי שיצטרף לרשימה, נתן גנץ הבטחה ג'נטלמנית לאשכנזי כי ביום שהוא יפרוש או ייאלץ לפרוש, אשכנזי יהיה מחליפו.

ההבטחה הזו ניתנת בתקופה שבה גנץ ניהל מו"מ עם יו"ר 'יש עתיד', יאיר לפיד, בנוגע לחבירה לחוסן לישראל שהתהוותה לרשימת כחול לבן. ברשימה שבה לפיד מוצב במקום השני עם סיכום לרוטציה על ראשות הממשלה, אשכנזי שהוצב רק במקום הרביעי כבר יודע שניתנה לו מילה מגנץ לרשת את המקום הראשון בעתיד.

עוד מדווח העיתון כי לפי מקורבים לגנץ ולאשכנזי, בין השניים היו כמה פגישות שבהן, כאמור, ניסה גנץ לשכנע את אשכנזי להצטרף עמו לפוליטיקה. פגישות אחדות נערכו ב"זולה" של גנץ ביפו, ופגישה אחת נערכה בביתו של איש העסקים שלמה דוברת. אף שהשיחות נערכו בין גנץ לבין אשכנזי בארבע עיניים, השניים שיתפו את אנשיהם בתוכנן.