נציגי ישראל בעולם מתחילים להצביע

ההצבעה של הדיפלומטים הישראלים תיפתח בניו זילנד ותסתיים בסן פרנסיסקו, יממה לאחר מכן. לראשונה תפתח קלפי ישראלית ברואנדה.

ניצן קידר , ד' באלול תשע"ט

קונסול ישראל בניו יורק, דני דיין, מצביע בבחירות הקודמות
קונסול ישראל בניו יורק, דני דיין, מצביע בבחירות הקודמות
צילום: דוברות הקונסוליה הישראלית בניו יורק

ההצבעה לבחירות לכנסת ה-22 בנציגויות הדיפלומטיות הישראליות ברחבי העולם תחל מחר (חמישי) ויטלו בה חלק עובדי מדינת ישראל ונציגי המוסדות הלאומיים המשרתים בחו"ל.

הבחירות ייערכו ב-97 נציגויות ישראל ברחבי העולם הפרוסות על פני 77 מדינות, ובהשתתפות של מעל 5,000 בעלי זכות בחירה ישראלים.

הראשון להצביע יהיה שגריר ישראל בוולינגטון, בירת ניו זילנד, יצחק גרברג, שיצביע כבר היום בחצות (שעון ישראל), ומיד אחריו יצביעו עובדי השגרירות בקנברה, אוסטרליה. ההצבעה תסתיים בנציגות ישראל בסן פרנסיסקו בחוף המערבי של ארה"ב ביום שישי בשעה 06:00 בבוקר (שעון ישראל).

בקונסוליה הישראלית בניו יורק יוצבו שתי קלפיות שבהן צפויים להצביע 776 בעלי זכות בחירה -המספר הגבוה ביותר של מצביעים בנציגות בחו"ל.

השנה תפתח לראשונה קלפי בקיגאלי, בירת רואנדה, זאת לאחר פתיחת שגרירות ישראל במדינה באפריל האחרון.

קיום הבחירות בפריסה עולמית כה רחבה והיקף לוגיסטי נרחב מתאפשר הודות לגיוס המערך הקונסולרי של משרד החוץ.

המשרד יפעיל את חדר המצב במתכונת מיוחדת ביום הבחירות לניהול, ליווי, וביצוע בקרה על תהליך הבחירות, כאשר בכל אחת מהנציגות תהליך ההצבעה ינוהל על ידי וועדת בחירות מקומית בראשות הקונסול הישראלי.

שר החוץ ישראל כ"ץ אמר כי "הדיפלומטים הישראלים ושליחי המדינה המייצגים את ישראל בחו"ל ועומדים בחזית המאבק הלאומי, זוכים להיות הראשונים לממש את זכותם הדמוקרטית ולהצביע לבחירות. הדבר מתאפשר הודות להירתמות המערך הלוגיסטי חובק העולם של משרד החוץ, שנועד לקדם את האינטרסים של מדינת ישראל בניכר ולטפל בצרכיהם ומצוקותיהם של ישראלים בכל רחבי תבל".

"היום, במקביל לכל משימותיו השוטפות, מתגייס המשרד גם למימוש זכות ההצבעה של כל שליחי המדינה בחו"ל וגאה להיות מניף הדגל הראשון בבחירות לכנסת ה-22, ב-97 נציגויות ישראליות ברחבי העולם".