תוצג תביעת ההטרדה נגד בני גנץ

נאווה ג'ייקובס הטוענת להטרדה מצידו של בני גנץ בתקופת לימודיהם בכפר הירוק נערכת לחשיפה של פרטי התלונה נגדו והגישור לו התכחש גנץ.

שמעון כהן , ד' באלול תשע"ט

בני גנץ
בני גנץ
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נאווה ג'יקובס שהתלוננה נגד בני גנץ בטענה שזה הטריד אותה בתקופת לימודיהם בכפר הירוק הגיעה ארצה והגישה תלונה במשטרה נגד גנץ. מחר (חמישי) בכוונתה של ג'ייקובס לחשוף את פרטי התלונה והטענות נגד גנץ.

מאחורי הבאתה של ג'ייקובס לישראל עומד הפעיל החברתי רן כרמי-בוזגלו הסבור כי גם אם חלפו עשרות שנים מאז שנעשה המעשה הרי שיש לחשוף אותו בפני הציבור, בעיקר בשל מועמדותו של גנץ להנהגת המדינה.

לדבריו חשיפת הפרטים מחר ייאלצו את מצביעיו ובעיקר מצביעותיו של גנץ לעמוד ביושר ולהתמודד עם טענות הנוגעות לטוהר המידות של מנהיגן בסוגיות הנוגעות למעמדן של נשים בעיניו.

באשר לטענה ולפיה האירוע כולו לא היה אלא בגדר משובת נעורים שהתרחשה לפני שנים רבות, אומר כרמי בוזגלו כי גם ג'ייקובס עצמה אינה שוללת את האפשרות שאכן זו הייתה הסיטואציה, אך לטעמה מועמדותו של מי שכתם שכזה בעברו לראשות ממשלה בעייתית מאוד.

את ג'ייקובס מלווה עורכת הדין יעל תותחני, שניסחה את כתב התביעה נגד גנץ. ג'ייקובס תחשוף מחר גם ראיות להליך גישור שהחלה מול גנץ עצמו, הליך שלטענתה גנץ התכחש אליו ואף איים בתביעה נגדה.

בשידור בעמוד הפייסבוק של כרמי בוזגלו מספרת ג'ייקובס כי נשים תומכות 'כחול לבן' תקפו אותה על טענותיה נגד גנץ, בעוד היא השיבה להן וטענה "אם הבת שלכן הייתה באותה סיטואציה היה לכן קל לדבר?".

בדבריה מדגישה ג'ייקובס כי לא הרחיבה את טענותיה נגד גנץ לטענות לתקיפה או אונס אלא אמרה את האמת שלה ולא מעבר לכך, כלומר הטרדה שבוצעה כלפיה ולטעמה יש בה עדות לכך שגנץ אינו יכול להנהיג את ישראל.

"נאווה הגיע לארץ בראש ובראשונה כדי לתבוע את עלבונה וכבודה שנרמס לאחר שהוצגה כדמות שנויה במחלוקת ולמרות מכבש שעמד בפניה ואיומים היא הגיעה לארץ", אומר כרמי בוזגלו לערוץ 7. "נדרוש ממצביעות כחול לבן להישיר מבט למראה ולהודות שהן נוהגות בכפל מוסר, כאשר רק בגלל שגנץ הוא המועמד שלהן לראשות ממשלה הן מתעלמות מדברים שמעלים יותר מחשד להתנהגות שאינה הולמת. כל אותן נשים שמלחמת ההחפצה בגרונן נאלמו דום. כך גם בעניינו של אהוד ברק".

באשר להליך הגישור בין ג'ייקובס לגנץ מספר כרמי בוזגלו כי בניגוד לטענותיו של גנץ המגשרת שנשכרה לגשר בין הצדדים מאשרת שאכן היה גישור שכזה. כאמור, לדבריו בכוונתו ובכוונת ג'ייקובס לחשוף את הפרטים המלאים של הפרשה כפי שהם באים לידי ביטוי בעיניהם.