ליצמן: לפיד הוא מחלה מדבקת

סגן שר הבריאות הבהיר שהוא אינו תוקף את בני גנץ אישית, אך הוא סבור שגנץ "נדבק" מיאיר לפיד הלוקה באנטישמיות.

מיכל לוי , ה' באלול תשע"ט

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: פלאש 90

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן תקף הבוקר (חמישי) בחריפות את יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד וכינה אותו 'מחלה מדבקת'.

את הדברים אמר ליצמן בראיון ברשת ב' לאחר שהתבקש להתייחס ליו"ר 'כחול-לבן' בני גנץ שזגזג בעמדותיו כלפי המפלגות החרדיות. לדבריו, גנץ נשאב לסגנון של לפיד.

"הוא מחלה מדבקת שהדביקה גם את גנץ. מי שיש לו שנאה נגד הדת - אני מאמין שיש בו אנטישמיות", סגן השר ליצמן וסירב לחזור בו מהאמירה החריפה.

ליצמן הסביר מדוע יהדות התורה מעדיפה לתמוך בנתניהו לראשות הממשלה על פני גנץ. "נתניהו מילא את רוב ההסכם הקואליציוני שנחתם מול יהדות התורה. אין לי סיבה להחליף אותו. מצד שני, בני גנץ, עד אתמול לא תקפתי אותו בכלל, הייתי טוב איתו. אבל הוא תייר חדש בשכונה. למה להחליף את נתניהו".

בדבריו התייחס ליצמן לחקירות נגדו ולהמלצות המשטרה בעניינו. "המשטרה היא בורג קטן, מי שמחליטים הם הפרקליטות והיועמ"ש. אני מאמין שלא ייצא כלום מהמלצות המשטרה".

מוקדם יותר הסביר בני גנץ את שינוי העמדה ביחס לחרדים: "הגיע הזמן שניתן לרוב להיות רוב. יש להם שתי מפלגות מכובדות, אבל הם מיעוט", אמר בראיון לרשת ב'.

בהמשך תקף בחריפות סמוטריץ'. "אנחנו הולכים מהמרכז לצדדים, אין מה לדבר על בל"ד, וגם לא אנשים קיצונים כמו סמוטריץ' - ההליכה שלו לקווים גזעניים לא מקובלת עלי כיהודי", אמר.