עדיין לא מאוחר להתעשת

עו"ד יורם שפטל: עוצמה יהודית לא תעבור את אחוז החסימה. זהו תרחיש שעלול לטרפד ממשלה לאומית ולהביא להקמת ממשלת אסון.

ערוץ 7 , ו' באלול תשע"ט

יורם שפטל
יורם שפטל
צילום: פלאש 90

עורך הדין יורם שפטל קורא למפלגת עוצמה יהודית להפיק לקחים מהבחירות הקודמות ולהימנע מזריקת קולות ימין לפח.

במאמר שפרסם שפטל בעיתון מעריב הוא טען כי המפלגה של איתמר בן גביר "נבעטה" מאיחוד מפלגות הימין ''תוך גילוי התנשאות ושחצנות'', בעיקר מצד הבית היהודי, אולם ל''עוצמה יהודית'' אין כל סיכוי לעבור את אחוז החסימה.

"למרבה הצער עוצמה יהודית לא תקבל בשום מקרה 140 אלף קולות או קרוב לכך. אין כל סיכוי שתעבור את אחוז החסימה - היא תהיה רחוקה ממנו בכ־20 אלף קולות - כך שתגרום לאובדן שלושה מושבים מהמחנה הלאומי. זהו תרחיש שעלול, בסבירות גבוהה, לטרפד הקמת ממשלה לאומית", כתב שפטל.

לדבריו, במקום ממשלת ימין ''עלולה לקום ממשלה פוסט־ציונית בהובלת בני גנץ, תמר זנדברג, עפר שלח, איימן עודה, סתיו שפיר, אחמד טיבי, יאיר לפיד, עופר כסיף ושות'. הדעת אינה סובלת תרחיש שבו דווקא עוצמה יהודית תהיה זו שתביא להקמתה של ממשלת הזדון הנ"ל. אין לה להתבשם מחבורת הסקר־שקר, המפרסמת לאחרונה סקרים־שקרים שלפיהם היא עשויה לעבור את אחוז החסימה.

''למרבה הצער, זה לא עומד לקרות. יתרה מזו, אפילו אם ניתן היה לומר כי יש סיכוי של 70% שזה יקרה, עדיין יש סיכוי של 30% שעד 120 אלף קולות לאומיים ילכו לאיבוד. לפיכך, חובתה הלאומית של עוצמה יהודית להודיע על פרישתה ולקרוא למצביעיה להצביע עבור ימינה או הליכוד או לאחת מהמפלגות החרדיות".

שפטל הדגיש כי הציבור הלאומי לא יסלח ל''עוצמה יהודית'' אם בשל חוסר אחריותה תמיט עלינו ממשלת אסון. ''גם מנהיגי עוצמה יהודית לא יסלחו לעצמם. עדיין לא מאוחר להתעשת ולפרוש מהמירוץ לכנסת ה־22''.