"אם לא תתנו לנו את הראש של נתניהו - נהרוס לכם את המשפחה"

בידיעות אחרונות פורסמו ציטוטים של חוקרי המשטרה שהפעילו לחץ על מקורבי נתניהו כדי שיהפכו לעדי מדינה. נתניהו: ''כל התיקים יקרסו''.

ערוץ 7 , ו' באלול תשע"ט

ניר חפץ
ניר חפץ
צילום: רוני שוצר, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לתמלילים שפורסמו היום (שישי) בידיעות אחרונות, מהם נשקף הלחץ הכבד שהפעילה המשטרה על המקורבים לנתניהו כדי שיסכימו להפוך לעדי מדינה.

''ראיתי הבוקר אם הסיפור המזעזע בידיעות אחרונות שפירסמו איזה אמצעים הפעילו על עדי המדינה, פשוט בסחיטה ובאיומים. ממש כמעט באלימות", אמר נתניהו לפני המראתו מלונדון לישראל.

''אומרים להם: אם אתם לא תגידו את מה שאנחנו רוצים, אם אתם לא תתנו לנו את הראש של נתניהו - אנחנו פשוט נהרוס לכם את המשפחה תחשבו על המשפחות שלכם, על הילדים שלכם. ממש סחיטה באיומים''.

''והם מנחים אותם ועדי המדינה אומרים: אנחנו לא רוצים לשקר. אז הם מנחים אותם מה להגיד כדי להוריד מהם את הלחץ''.

ראש הממשלה הוסיף: ''זה דבר שקשה להאמין שבמדינה דמוקרטית כמו שלנו עושים דברים כאלה אבל זה אומר לכם: כל התיקים האלה זה תיקים שמבוססים על עדי מדינה. והם יקרסו. לא יישאר מהם זכר. אבל אני חושב שהדבר הזה צריך להטריד. וכשזה יקרוס, כשכל זה יקרוס, מי יתן על זה את הדין?''.

בין התמלילים שפורסמו בידיעות אחרונות, ציטוט של חוקר משטרה שאמר לניר חפץ: ''ניר אתה צריך להתעורר על החיים שלך דחוף. דחוף. דחוף. אתה יודע שמבחינת גיל אני קרוב יותר לילדים שלך מאשר אליך, ואני אגיד לך משהו באמת בצורה הכי כנה בעולם. אין לי אבא. אני לא בקשר איתו כבר המון שנים כי הוא החליט מסיבות כאלו ואחרות לעזוב את הבית.

''יש מצב גדול מאוד שאחרי כל הסיפור הזה פה הילדים שלך לא ירצו להיות איתך בקשר יותר, וגם אשתך. למה? בגלל שאתה שומר על זכות השתיקה בשביל כמה עסקנים ששומרים על התחת שלהם אבל לא על שלך. אני אומר לך שההשלכה פה מעבר לפלילים וכלא. התא המשפחתי שלך כרגע נמצא בסכנה בעקבות אותה פצצה שאמרתי לך שתגיע בזמן הקרוב מאוד".

''יש רגעים של... רגעים שאותם אתה הכי תזכור מבחינת כל מיני נקודות כאלו של גיוס, שבתך בעזרת השם ביום שבו היא תסיים את התואר, ורגעים כאלו ואחרים שאתה לא תהיה שם כדי לחוות אותם... אתה תהיה כלום ושום דבר. אתה תראה שברגע שאתה תהיה בלי המשפחה אתה כלום ושום דבר, וכל הכסף והכסתוחים והשיחות והתיאומים וכל התחבולות האלה שעשית לא היו שוות את זה.

''אתה יכול להסתכל עליי לגלגל עיניים ולהמשיך להקשיב לעצת עורך דינם... אני אומר לך שאתה עומד בפני סכנה קיומית לתא המשפחתי שלך, ובכל זאת אתה מהנהן וממשיך", אמר החוקר לחפץ, שבסופו של דבר נשבר והסכים להיות עד מדינה.