פיגוע בשומרון
אב ובנו נדקרו בדרך לטיפול שיניים

כוח צה"ל פינה את הנער יחד עם אביו שנפצע באורח קל מאזור עזון - והשניים הועברו לבי"ח מאיר במצב בינוני וקל.

ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

נער בן 17 נפצע היום (שבת) באורח בינוני וגבר בן 60 נפצעו באורח קל מדקירות כשהיו בדרך לטיפול שיניים בעיירה הפלסטינית עזון שבשומרון.

כוח צה"ל פינה אותם למעבר אליהו - שם המתינו להם חובשים ופרמדיקים של מד"א. הצוות הרפואי טיפל בשני הפצועים, תושבי הדרום, ופינה אותם לבית החולים מאיר. הבן הועבר למחלקה לטיפול נמרץ במצב יציב.

פרמדיק מד"א איוב רביע אמר: "חברנו סמוך למעבר אליהו לכוח רפואה של צה"ל שהוציא אלינו 2 פצועים, נער כבן 17 בהכרה עם מספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון וגבר כבן 60 במצב קל עם פצע דקירה ביד. הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים שכלל חבישות, עצירת דימומים ומתן תרופות ופינינו אותם במצב יציב לבית החולים".

יוסף פרץ, האב בן ה-60 שנפצע יחד עם בנו בן ה-17 בפיגוע בכפר עזון שבשומרון, שיחזר היום (שבת) מבית החולים את הרגעים הדרמטיים, "הוא שאל אם אנחנו יהודים או ערבים, ענינו לו שיהודים, שבאנו לפה, ואז פתאום אני מסתכל ורואה שיש עליו את הדוקרן הזה, את האולר הזה".

לדבריו, התקרית אירעה במהלך ביקור אצל רופא שיניים שאליו הוא נהג להגיע גם בעבר לצורך טיפולים. "כבר שנה שאני מגיע לרופא הזה והכול בסדר, בחיים לא חשבתי על זה".

פרץ סיפר כי הוא ובנו ניסו להשתלט על המחבל ללא הצלחה ותוך כדי הניסיונות נדקרו, הוא בידו, והבן בגבו. "אני ניסיתי לתפוס אותו ואז קיבלתי את הדקירות, ואז הוא ניסה לריב איתו וקיבל את הדקירות".

בהמשך דבריו תיאר פרץ כיצד רופא השיניים סייע להם להשתלט על המחבל. "הוא קפץ עליו, נפל עליו, ונתן לו מכות עד שברח".