אלי ישי ימונה לשר?

ח"כ ישראל אייכלר מסביר מדוע מתמהמהת הכרזת מפלגת "יחד" על תמיכה ברשימת יהדות התורה בבחירות, "ממתינים לתשובת ראש הממשלה".

מיכל לוי , ח' באלול תשע"ט

אלי ישי
אלי ישי
Photo by Aharon Krohn/Flash90

סגן יו"ר הכנסת חבר הכנסת ישראל אייכלר (יהדות התורה) סיפר כי בטרם תוענק תמיכה רשמית של תנועת 'יחד' ליהדות התורה, ממתינים ביהדות התורה לראות האם ניתן להגיע לסיכומים עם ראש הממשלה אודות הענקת תפקיד שר לי"ר התנועה אלי ישי.

"כרגע ממתינים ביהדות התורה לתשובת ראש הממשלה האם הוא מוכן לתת תפקיד של שר לאלי ישי", סיפר אייכלר בראיון ל'קול ברמה'.

אייכלר התייחס לחוק המצלמות ואמר כי יהדות התורה תומכת בחוק. "אני בעד הצבת מצלמות בקלפיות. כי תמיד מאשימים את החרדים בזיופים והאמת היא ההיפך. יש פיקוח חזק בקלפיות שלנו. הזיופים הם בקלפיות של המושבים והקיבוצים המקומות הקטנים בבחירות של ועדים גדולים, ובכל מקום שאין חשודים. שם מתחלקים בקולות".

"מבחינה פרקטית, כסגן יו"ר הכנסת אני אומר", מוסיף אייכלר, "זו טיפשות לתת שלושה ימי נאומים של חקיקה במליאת הכנסת לשמאל ולאויבי נתניהו, אין החוק שווה בנזק ההסתה המסיבית במליאה. כל הרעיון שהכנסת סגורה לפני בחירות, היא כדי למנוע במה לתעמולת בחירות. נניח ויעבירו את חוק המצלמות כדי למנוע קצת זיופים, אבל מצד שני יקבלו המון קולות של השמאל והערבים שיבואו בגלל התעמולה הזו".

בדבריו תקף את מפלגת 'כחול לבן. "גנץ פסול משום שהוא חבר ליאיר לפיד. אוי לרשע ואוי לשכנו. לגבי התוצאות ולשאלות עם מי נשב, נדבר אחרי הבחירות. אם גנץ יקים ממשלה נגד היהדות החרדית היא תהיה ממשלה לא לגיטימית. לי אישית אין בעיה לשבת באופוזיציה. אבל אותם תלמידים שהולכים עכשיו לחיידרים לכוללים ולישיבות עבורם זו סכנה גדולה מאוד".

אייכלר התייחס למכתב רבני חב"ד וקרא לחסידי חב"ד להצביע ליהדות התורה. "יש מכתב של הרבי מליובאוויטש שכותב בפשטות כי מי שלא מצביע נותן יד לפגיעה בדת ישראל".