'ממשלת ישראל נכנעת לשפה של החמאס'

אביו של הדר גולדין השתתף בכנס "מהכלה להכרעה" ודרש שינוי מדיניות: "חייבים להפעיל לחץ על החמאס מהסוג של לא יוכל להתעלם ממנו"

יוני קמפינסקי , ח' באלול תשע"ט

פרופ' שמחה גולדין בכנס
פרופ' שמחה גולדין בכנס
צילום: ערוץ 7

'הפרויקט לניצחון ישראל' מקיים הבוקר (ראשון) בכפר המכביה את כנס "ישראל 2019: מהכלה להכרעה".

פרופ' שמחה גולדין, אביו של החייל הדר גולדין הי"ד, השתתף בפאנל שדן במוסר הלחימה של ישראל ויצא בנחרצות נגד התנהלות הממשלה והעומד בראשה בכל הנוגע להחזרתם של הדר ואורון שאול.

"אימצנו את השפה של הטרור", אמר גולדין, "ולכן אנחנו נמצאים בצינוק של שפת טרור. חוקי המלחמה נקבעו לפני מאות שנים , אבל חוקי הטרור לא מצייתים לחוקי המלחמה – זוהי לא אותה השפה. דרום , עזה – אין מדינה, הם לא מדברים בחוקים של מלחמה, אין להם דין ולא דיין – הם עושים מה שבא להם. חיילים שנהרגים בזמן הפסקת אש, זו הפרה בוטה של חוקי המלחמה. המושג מחיר , זה מונח של מאפיה, של טרור – זה לא מושג של ממשלה ומדיניות סדורה. אנחנו כולנו ובמיוחד ההנהגה שלנו שבויים במושגים של טרור".

פרופ' גולדין טען שכל המדינה ובמיוחד ההנהגה שבויים במושגים של טרור. "מדינות אירופה מעבירות אמצעים הומניטריים לעזה, כלומר לגוף עברייני וכל זה קורה תחת השגחה של ישראל", אמר גולדין, "כלומר יש פה הפרה בוטה של החוק ההומניטרי שחוקק ביוני. חמאס כארגון טרור רשמי, חייב להבין שאם הוא חוטף חיילים או יורה רקטות , זה נטל ולא נכס- חמאס חייב להישמע לחוק הזה. כל שיקום של עזה, כל שדרוג של עזה, כל עזרה לעזה – תמורת החזרת גופות החיילים, אבל ממשלת ישראל קיבלה על עצמה את השפה של החמאס ופה ממשלת ישראל נכנעה לחמאס".

"כל אחד פה יכול להיות במקומי והבן שלו יהיה החטוף", הדגיש גולדין, "חייבים להפעיל לחץ על החמאס מהסוג שלא יוכל להתעלם ממנו. החמאס צריך לדעת שכל דקה שהוא מחזיק בגופות החטופים מהווה עבורו נטל. כל משאב, אם זה חשמל, כספים, מלט, סחורות, כל דבר – צריך להפסיק את האספקה שלו כל עוד הגופות לא הוחזרו. ממשלת ישראל ממשיכה במדיניות הכלה, ממשלת ישראל מורתעת מהחמאס. אין היום שום לחץ ישראלי על החמאס".