"הבירוקרטיה מונעת מהעולים להתפרנס בצורה טובה יותר"

ח"כ אופיר סופר סייר בשומרון, פגש עולים חדשים מצרפת ובלגיה וסיפר על התכניות להקלת תנאי העולים והסרת חסמים המקשים עליהם להתפרנס.

חזקי ברוך , ח' באלול תשע"ט

ח"כ אופיר סופר, יוסי דגן והעולים החדשים
ח"כ אופיר סופר, יוסי דגן והעולים החדשים
צילום: דוברות

ח''כ אופיר סופר (ימינה) פגש הבוקר (ראשון) משפחות של עולים חדשים מצרפת ומבלגיה שנקלטו בישובי השומרון.

בשנים האחרונות נקלטו בשומרון למעלה מ-70 משפחות של עולים חדשים מצרפת. ח"כ סופר נפגש עם העולים יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן.

סופר אמר: "שמחתי לפגוש הבוקר את העולים החדשים מבלגיה וצרפת בשומרון. הקליטה של העולים בשומרון הוכיחה לי שטיפול נכון בקהילת העולים כקהילה, כפי שנעשה במועצה אזורית שומרון ודאגה נכונה לצרכים שלהם תביא לשילובם המלא בחברה הישראלית.

''בקדנציה הנוכחית אני מתכוון לשנס מותניים ולפעול ביחד חבריי בימינה למען העלאת יהודי צרפת ובלגיה ואף לסייע ככל הניתן לעולים שהגיעו לישראל ולצערי הרב נתקלים בקשיים בירוקרטים אשר מונעים מהם להתפרנס ובכך להשתלב בישראל בצורה טובה יותר", הוסיף ח''כ סופר.

יוסי דגן אמר: "אנחנו נמצאים כאן בפדואל בשכונה שבה המחזור החמישי של העלייה מצרפת, מרגש לראות את הבניה בשומרון, ומשפחה שהגיעה רק לפני כמה ימים, נחתה כאן ואנחנו אחרי ביקור בבית שלהם, אנחנו רואים את ציונות 2019.

''אני אישית מעריץ של המשפחות שעולות, מדינת ישראל צריכה להפוך את הפרויקט לתוכנית לאומית עם תקצוב מסודר כדי להפוך אותו מהבאת גרעינים של 10 משפחות כל פעם למאות אלפי יהודים", כך דגן.