הניף סכין, צעק ''אללה ואכבר'' ודקר שוטר

כתב אישום הוגש נגד מחבל מירושלים שניסה לרצוח שוטר בחודש שעבר בשער השלשלת בעיר העתיקה.

אורלי הררי , ח' באלול תשע"ט

זירת הפיגוע
זירת הפיגוע
צילום: תיעוד מבצעי מד״א

הפרקליטות הגישה כתב אישום לבית משפט המחוזי בירושלים נגד מחבל ערבי שניסה לרצוח שוטר בשער השלשלת בעיר העתיקה.

על פי כתב האישום, ב-15 באוגוסט 2019 החליט המחבל לבצע פיגוע דקירה כלפי יהודים או אנשי כוחות הביטחון, על רקע אידאולוגי לאומני, במטרה להורגם ולהיות שהיד.

הוא נטל ממטבח ביתו סכין בעלת להב של כ-15 ס"מ וידית בצבע ירוק במטרה לעשות בה שימוש בפיגוע הרצחני שבכוונתו לבצע.

לאחר מכן, המחבל נפגש עם חברו, נער בן 15, וסיפר לו על החלטתו לבצע פיגוע ולרצוח חיילים ישראליים. הקטין הסכים להצטרף למחבל כדי שיבצעו את הפיגוע בצוותא. המחבל חזר לביתו והביא סכין נוספת בעלת להב של כ-13 ס"מ וידית בצבע שחור.

השניים החליטו לבצע את הפיגוע בירושלים, במסגד אל אקצא. סמוך לשעה 17:30 הגיעו ליד שער השלשלת שם נכחו אותה עת שוטרים שהיו עסוקים באבטחת המקום. הנאשם וחברו שלפו כל אחד את הסכין ממכנסיו והחביאו אותם מאחורי גבם. כשהתקרבו אל השוטרים הניפו השניים את הסכינים וצעקו "אללה ואכבר" .

המחבל פרץ ראשון אל השוטרים והניף את הסכין לעבר פלג גופו העליון של אחד מהשוטרים בכוונה לדקור אותו בצוואר למוות. הוא הצליח לדקור את השוטר בשכם שמאל. השוטר התגונן, הדף את המחבל תוך שהוא נסוג ונופל לאחור. הסכין שהייתה בידו של הנאשם נפלה אל הרצפה.

חברו אשר התנפל על השוטר הנדקר מיד לאחר שהנאשם נהדף ממנו, הניף את הסכין שבידו והחל לדקור את השוטר בפלג גופו העליון. הנאשם הרים את הסכין מהרצפה במטרה לדקור את השוטר הנדקר פעם נוספת ולגרום למותו. השוטרים ירו בנאשם ובחברו והשניים נפלו אל הרצפה.

כתוצאה ממעשיהם של הנאשם וחברו נגרמו לשוטר שני פצעי דקירה חודרניים באזור שכם שמאל, הם טופלו ונסגרו באמצעות סיכות.

''במעשיו המתוארים לעיל הנאשם מתוך מניע מדיני, דתי, לאומי או אידיאולוגי, ניסה, באמצעות סכין, לגרום למותו של אדם שלא כדין, בצוותא עם אחר. כן החזיק הנאשם סכין מחוץ לתחום ביתו או חצרו שלא למטרה כשרה", נאמר בכתב האישום.