פ"ת: דוכני ארבעת מינים ברחבי העיר

כדי להתמודד עם תופעת הדוכנים הפיראטיים לממכר ארבעת מינים, הודיעה עירית פתח תקווה כי השנה יוצבו דוכנים במוקדים שונים ברחבי העיר

בן שאול , י' באלול תשע"ט

ארבעת המינים
ארבעת המינים
צילום: ISTOCK

לאחר שנים בהן הפעילה העירייה שוק ארבעת המינים מרכזי ברחבת העירייה, וחילקה דוחות של אלפי שקלים לבעלי דוכנים בשכונות בעיר, מוביל השנה ראש העיר רמי גרינברג שינוי בנושא במסגרתו יוצבו דוכני ארבעת מינים במוקדים שונים ברחבי העיר.

בשנים האחרונות החלו לפעול ברחבי העיר מוקדים ודוכני מכירות פיראטיים רבים של ארבעת המינים, וזאת במקביל לשוק ארבעת המינים המרכזי שהופעל ע"י העירייה ברחבת העירייה, במרכז העיר.

תלונות רבות הגיעו בשנים הללו מצידם של בעלי הדוכנים בשכונות, מהם עלתה הטענה כי יש דרישה אמיתית לדוכנים שלהם בקרב תושבי השכונות וכי העירייה פועלת נגד תושביה.

מנגד, בעלי הדוכנים במתחם השוק המרכזי שהפעילה העירייה, התלוננו כי העירייה לא אוכפת מספיק את בעלי הדוכנים הפיראטיים, ובשעה שהם נאלצים לשלם סכום משמעותי לעירייה על הפעלת הדוכן, בעלי הדוכנים הפיראטיים גורפים הון.

בעקבות הביקוש שהידלדל בשוק המרכזי, ודרישת הציבור והסוחרים, החליט השנה ראש העיר לפזר את שוק ארבעת המינים אל מוקדים בכל שכונות העיר, לרווחת התושבים והסוחרים, והשנה יוצבו בעיר 22 דוכנים.

"טובת התושבים בלבד לנגד עיניי, ולאור הביקוש לדוכנים בשכונות, במקביל למיעוט קונים בשוק המרכזי והפעלת אכיפה וקנסות נגד דוכנים פרטיים ופיראטיים, החלטנו השנה לייעל את המערכת לטובת כל הצדדים", אמר ראש העיר.