''ימינה'' ראויה להנהיג את מדינת ישראל

הרב זלמן מלמד: "הרב פרץ, סמוטריץ', איילת שקד ובנט הם קבוצה נהדרת שהתאחדה למטרה קדושה - למען הארץ, למען התורה, למען העם".

יהונתן גוטליב , י' באלול תשע"ט | עודכן: 19:23

הרב זלמן מלמד
הרב זלמן מלמד
צילום: ערוץ 7

הרב זלמן מלמד בקריאה להצביע למפלגת ימינה

ראש ישיבת בית אל, הרב זלמן ברוך מלמד, קורא להצביע למפלגת 'ימינה' ומותח ביקורת חריפה על מפלגת נעם והשתלחויותיה בבכירי המחנה הלאומי ובנציגים הפוליטיים של הציונות הדתית.

"אני קורא לכל בני הציונות הדתית, לכל בני הישיבות בציונות הדתית, להצביע למפלגת ימינה, טב. יש למפלגת ימינה נבחרת מצוינת והיא ראויה להיות המנהיגה של המדינה. הרב פרץ, בצלאל סמוטריץ', איילת ונפתלי, הם קבוצה נהדרת שכולם התאחדו למטרה קדושה - למען הארץ, למען התורה, למען העם".

הרב הוסיף, "אחדות לשם שמיים היא תמיד גורמת להצלחה, חכמים זכרונם לברכה אמרו שכל אחדות גורמת להצלחה, אפילו אם מתאחדים עם עובדי עבודה זרה - מנצחים. בדרשות הרב כתוב שתמיד אחדות היא גורמת להצלחה וצריכים להיות מאוחדים, אבל התנאי שהמטרה צריכה להיות מטרה קדושה, כשהמטרה היא קדושה ולשמה מתאחדים אז מצליחים".

הרב מלמד מתח ביקורת על מפלגת נעם: "אני רואה את מפלגת נעם שהיא פרסמה מודעה פוגעת ומעליבה נגד מפלגת ימינה. לקחת דברים ולהוציא אותם מהקשרם ולפרסם אותם בצורה כזאת זה בדיוק מה שעשו לרב קוק, זה בדיוק מה שעשה אותו עיתונאי לרב נאמבורג. באותה דרך הם הלכו, לקחת דברים להוציא אותם מהקשרם ולפרסם כאילו זה התוכן, זה הכיוון, ככה נראית מפלגת ימינה".

"אני לא חושב שאפשר לקרוא למפלגה הזאת נעם", אמר הרב, "צריכים לקרוא להם מפלגת חובלים, זה מה שהם עושים. צריך להתרחק מהם, להתרחק ממי שעושה פירוד במקום אחדות. זה מצווה להיות מאוחדים וכשהולכים באופן נפרד זה רק מזיק.

"אני רוצה להביא לפניכם את דברי הנצי"ב בהקדמתו לספר בראשית, דברי הנצי"ב שהרב צבי יהודה היה חוזר עליהם עוד ועוד ועוד, והוא אומר: בחורבן בית שני היה דור עיקש ופתלתול, היו צדיקים חסידים ועמלי תורה אך לא היו ישרים בהליכות עולמים. חשדו את מי שראו שנוהג שלא כדעתם ביראת השם שהוא צדוקי ואפיקורס ובאו על ידי זה לשפיכות דמים בדרך הפלגה. הקב"ה ישר והוא אינו סובל צדיקים כאלו, אלא באופן שהולכים בדרך הישר גם בהליכות עולמים ולא לא בעקמומיות, אף על גב שהוא לשם שמים, שזה גורם חורבן הבריאה והריסת יישוב הארץ".

"על זה היה חוזר הרצי"ה הרבה הרבה פעמים", סיפר הרב מלמד, "ההנהגה הזאת של מפלגת נעם היא בדיוק מה שהרצי"ה הזהיר כל הזמן להתרחק ולהתרחק מגישה כזו. אני קורא לידידי רבני הר המור, הרב מרדכי שטרנברג, ר' עמי שטרנברג, ר' עודד ועוד רבנים ומגידים, הרב צוקרמן, בואו נעבוד ביחד לשם ה', אנחנו כולנו תלמידי הרב צבי יהודה, בואו נעבוד ביחד.

''למה נהיה מפורדים? ביחד, יש לנו שאיפות משותפות, מטרות משותפות, הכל ביחד. למה אחד נגד השני? למה כל הפרסומים הפוגעניים האלה? תשתיקו את התלמידים שלכם, שלא יתנהגו בצורה כזאת".

לסיכום אמר הרב מלמד: "אני מתפלל לרבנו של עולם בימי אלול אלה, שרבונו של עולם יאחד אותנו, שכולנו נהיה מאוחדים בשם ה' ושבעזרת ה' נעשה ונצליח ושהבחירות האלה תצלחנה ותקום ממשלה שתחזק את ארץ ישראל, את עם ישראל ותורת ישראל וכבוד שם שמיים יתעלה על ידי הממשלה".