הרב יהושע שפירא: תומך ב''ימינה''

ראש ישיבת רמת גן קורא להצביע למפלגת ימינה, "הם היחידים שיעבור את אחוז החסימה".

רפאל לוי , י' באלול תשע"ט

הרב יהושע שפירא
הרב יהושע שפירא
צילום: דוברות

הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת רמת גן, הביע תמיכה במפלגת ימינה והתייחס ברמיזה לקמפיין השלילי של מפלגת נעם.

"בימים האחרונים אני מקבל פניות רבות שמביעים כאב עצום, כאב צודק, איך יכול להיות שנשתוק כשהמדינה שלנו הופכת לא למדינת כל אזרחיה אלא למדינת כל מתבולליה, איך אנחנו יכולים לראות מנגנונים שלמים שמנסים לפרק את המשפחה בתודעה הישראלית וארגוני ענק מנסים לשנות אותנו בדרכים סמויות מן העין, איך אפשר שנשתוק?", אמר הרב.

בתגובה לכך אמר הרב שפירא, "כל זה אמת לכן אני מצביע ימינה. צריך לדעת להבחין בין המישור האידאולוגי העיוני הציבורי והמישור הפוליטי הם לא דומים אחד לשני".

"במישור הפוליטי יש בעיה שלא מצויה במישור האידאולוגי הבית מדרשי, נכחנו לדעת שמפלגות שקיבלו בסקרים שישה, שבעה ואפילו עשרה מנדטים כשהגיע יום הבוחר הם לא עברו את הדבר הכי חשוב בפוליטיקה - אחוז החסימה".

"אנחנו נמצאים בסכנה גדולה כי הכל יוכרע על פי מי יהיו חברי הכנסת ומי יקימו את הממשלה, אנחנו נמצאים על חודו של קול, כל הסקרים מראים לנו שהגושים שקולים, זו שעה חשובה מאוד ולכן אני חושב שהיחידים שאנחנו יכולים לומר בביטחון שהם יעברו את אחוז החסימה ושהם באמת רוצים לטפל בכל הבעיות האלה יחד עם בעיות אחרות זה שר החינוך שלנו הרב רפי פרץ שר התחבורה שלנו בצלאל סמוטריץ' שהם בוערים על עניינים רבים וביניהם גם העניינים הללו".

עוד הוסיף הרב: "מפני שאני נאבק שנים רבות יחד עם גדולים וטובים ממני על יהדותה של מדינת ישראל, לכן אני מצביע ימינה".

לסיום אמר הרב שפירא: "אני קורא לכולם להצביע ימינה כי אם אנחנו רוצים להיות בטוחים שבשדה הפוליטי יהיה לזה ביטוי אנחנו צריכים להצביע למי שבוודאי עובר את אחוז החסימה ושיש בו חברים שכבר התנסו בפעולה כדי לעצור את הדברים הללו".