מתחילים קריירה בהייטק

כל מה שאתם צריכים לדעת כדי ללמוד איך לפתח קריירת הייטק.

תוכן שיווקי , י' באלול תשע"ט

לימודי הייטק
לימודי הייטק
pexels

בחירת הקריירה היא אחת המשימות המאתגרות ביותר עבור צעירים השוקלים את עתידם המקצועי והכלכלי.

עולם ההייטק והטכנולוגיה מציע אפשרויות בחירה מגוונות, בהתאם לנטייה האישית ולרמת היכולות המקצועיות של כל מועמד.

אחד המקצועות היותר מאתגרים, ואשר הדרישה בו לכוח אדם איכותי ומיומן נמצאת במגמת עלייה מתמדת, הנו תחום ניהול מערכות המידע.

מומחה לניהול מערכות מידע אחראי על ההקמה והתחזוקה של טכנולוגיית המידע בארגון במטרה להקל על כל המשתמשים במערכות להשיג את המידע הנדרש להם ולהתאם אותו לצרכי התפקיד שלהם.

אם כך, נשאל; מה כוללים לימודי מערכות מידע? מהם שלל התפקידים של מנהל מערכות מידע? אילו מאפיינים ייחודיים יש לתפקיד הזה? ואילו כישורים צריך מנהל מערכות המידע על מנת להיחשב למומחה בתחום?

תפקידיו של מנהל מערכות מידע

מנהל מערכות הוא מבין התפקידים החשובים ביותר עבור ההנהלה, שכן הרבה פעמים הוא מחבר בין עולם המחשוב לבין העולם העסקי וזאת על מנת להקל על תהליך קבלת החלטות, זאת בנוסף לתחומי פעילות רבים נוספים של העסק. עם התהליכים הללו ניתן למנות את תהליכי הרכש, בקרה, משאבי אנוש, השיווק, המכירות ועוד.

ככל שהמחשוב בעסק מתקדם יותר, כך תהליך הרכש חייב להיות מובנה ולהסתמך על נתונים ברורים וידועים, ולא על אינטואיציה במנותק מהנתונים שנמצאים במערכות הממוחשבות.

כך לדוגמה, ניהול מבוסס נתונים מאפשר לעסק לקבוע מראש תקציב, תוך מתן אופציות לחלוקה פנימית שלו לתתי-תחומים. זאת, בהתאמה להוצאות הצפויות ולדרישות, הנובעות מהחלק השני במשוואה – שהוא תהליך השיווק והמכירות.

ניתן לומר כי ככל שהידע הסטטיסטי המצטבר בתחומים שהוזכרו ובתחומים רבים נוספים הוא רב יותר, כך ניתוח נכון מביא לתוצאות מדויקות יותר.

ניהול מערכות מידע והשגת חיסכון בהוצאות

ככל שהמידע מנוהל בצורה נכונה יותר, כך יושג חיסכון משמעותי יותר לאורך זמן. רכש מדויק מונע בזבוז, הן בצורת שימוש יתר או בצורת אבדן רכוש שהתבלה והתקלקל בטרם נעשה בו שימוש.

בכל המקרים שבהם הוטמעו במוסדות ובגופים עסקיים שונים מערכות לניהול מידע, הושג חיסכון מצטבר של עשרות אחוזים בהוצאות, כאשר בתרגום להון מדובר בחיסכון כספי של סכומים משמעותיים מאד.

מנהל מערכות מידע והכישורים הנדרשים לו

מלבד היותו בעל ידע נרחב בתחומי פעילויות הליבה המאפיינים את העסק, מנהל מערכות המידע חייב שיהיו לו יחסי אנוש ברמה גבוהה בנוסף למיומנויות המקצועיות שלו בהקמה ותפעול של המערכות.

בסופו של יום, אותו מנהל מידע חייב לדעת לעשות את החיבור בין המחלקות השונות ולדעת לשאוב את הנתונים בצורה יעילה כך שיוכל להנגיש אותם בצורה נכונה יותר למשתמשי הקצה במערכות המידע.

מה כוללים לימודי מערכות מידע

לימודי ניהול מערכות מידע כוללים, מלבד לימודי מחשבים ולימודים מקצועיים המאפיינים את התחום, גם מגוון רחב של נושאי לימוד מקיפים יותר. עם הנושאים הללו ניתן למנות סטטיסטיקה, ניהל הייצור, שיטות מחקר בניהול, עיצוב מערכות מידע, תקשורות נתונים ועוד מגוון נושאים רחב כיאה למקצוע המשלב תחומי ידע שונים.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il