שקד: "אתמוך בתביעת הדיבה של הרב פרץ"

בראיון בגל"צ התייחסה איילת שקד להצהרת הריבונות של נתניהו ולמתקפה על הציונות הדתית

רפאל לוי , י' באלול תשע"ט

ליכוד חזק מדי לא יחזיר את שקד למשרד המשפטים. איילת שקד
ליכוד חזק מדי לא יחזיר את שקד למשרד המשפטים. איילת שקד
צילום: פלאש 90

השרה לשעבר ויו"ר ימינה, איילת שקד שוחחה עם ג'קי חוגי ויעקב ברדוגו בגלי צה"ל והתייחסה לדיווחים על כוונת ראש הממשלה להכריז על החלת ריבונות בחלקים מיהודה ושומרון.

"אם הוא באמת יחליט להחיל את החוק הישראלי בשטחים מסוימים ביהודה ושומרון בוודאי שנברך על כך, אבל הצהרות זה לא מספיק, הוא צריך גם לעשות. כבר הצהירו בעבר. בגין העביר את חוק הגולן ביום אחד בשלוש קריאות. אם זה יקרה, זה רק מוכיח כמה ימינה חשובה - אנחנו ב-2012 הפצנו ופרסמנו את תכנית החלת הריבונות, נתניהו נאם אז את נאום בר אילן. בלי ימינה גדולה בממשלה לא יקרה כלום. ידבר ידברו ושום דבר לא יעשו", טענה שקד.

"אני מאמינה שהציבור בימין האידיאולוגי ובציונות הדתית יבין שאם אנחנו לא נהיה קיימים לא תהיה ממשלת ימין. אם אנחנו נהיה על חמישה או שישה מנדטים לא ייושם שום דבר ממדיניות הימין", הוסיפה יו"ר ימינה.

על טענות אנשי הליכוד שמפלגתם צריכה להיות הגדולה על מנת להבטיח שנתניהו יקבל את הרכבת הממשלה השיבה שקד, "זה בלוף. רק היום פרסמנו סרטון של מירי רגב שאומרת שמה שחשוב זה כמות הממליצים. זה מה שקובע. ב-2009 לנתניהו היו פחות מנדטים מלבני ובכל זאת הוא קיבל את הסמכות להרכיב ממשלה כי היו לו יותר ממליצים. אם מצביעים לנו - זה אומר שרוצים ממשלת ימין. אם לא מצביעים לנו - אפשר בהחלט לקבל ממשלה חילונית כפי שלפיד רוצה. ממשלה של ליכוד וכחול לבן".

על הודעתו של שר החינוך, הרב רפי פרץ כי יתבע את לפיד דיבה אמרה שקד, "שר החינוך הוא מספר 2 ברשימתי ואנחנו מתואמים. אני בהחלט אתמוך במהלך הזה, זה מהלך חשוב. מספיק עם ההסתה הזאת ועם השקרים האלה נגד כל הציונות הדתית. מה שעמרי מניב עשה בחדשות 13 נגד הרב נאמבורג זה הסתה נגד כל הציונות הדתית".

שקד גם תקפה את אנשי עוצמה יהודית: "הצענו להם מקום 8 ו-13, הם לא רצו והתנהגו בצורה לא בוגרת". שקד קראה גם לראש הממשלה לפעול להסרת מועמדות עוצמה יהודית: "אם ראש הממשלה לא יעשה מעשה יכול להיות שבגללם לא יהיה לנו 61".

לדבריה, "אם לוקחים את כל הקולות שהצביעו לגוש הימין בלי ליברמן בבחירות האחרונות כולל הימין החדש וזהות יש לנו בערך 64 מנדטים. גם אם ירד מנדט או שניים עדיין יהיו 62-63 מנדטים. צריכים לדאוג שכולם ילכו להצביע ושלא יצביעו למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה".

על הסקרים בהם עצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה אמרה שקד: "נדרשת הסברה נרחבת שגם הליכוד צריך לקחת בה חלק. להסביר שהצבעה למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה או מתנדנדת על סף אחוז החסימה זה מהלך מסוכן שמסכן את שלטון הימין. אם גוש הימין חשוב לראש הממשלה, אם הוא מאמין שאפשר להגיע ל-61 ואני מאמינה שאפשר, הוא צריך להתגייס גם לקריאה הזו".