ברכות בהתיישבות על הודעת נתניהו

במועצת יש"ע מברכים את ראש הממשלה על "ההכרזה ההיסטורית, אשר מציבה את ההתיישבות כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

ערוץ 7 , י' באלול תשע"ט

ראשי מועצת יש"ע עם ראש הממשלה. ארכיון
ראשי מועצת יש"ע עם ראש הממשלה. ארכיון
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

במועצת יש"ע בירכו את נתניהו בעקבות ההצהרה על כוונתו להחיל ריבונות בבקעה מיד לאחר הבחירות, "מדובר במהלך חשוב מאוד שההתיישבות ציפתה לו מאז הקמתה".

במועצת יש"ע ציינו עוד כי מדובר ב"אירוע היסטורי לאחר יובל שנים עם בשורה חסרת תקדים למדינת ישראל - ריבונות היא חזון ההתיישבות והעתיד להעמקת הנוכחות שלנו באזור. מועצת יש"ע מברכת את ראש הממשלה על ההכרזה ההיסטורית, אשר מציבה את ההתיישבות כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

מחזיק תיק יחסי החוץ של מועצת יש"ע וראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי אומר בעקבות הצהרת ראש הממשלה "לאחר 52 שנים של ריקוד במעגלים וחזרה בעיקר על טעויות טוב שנתקבלה החלטה שתביא למציאות טובה יותר וברורה יותר. בקעת הירדן זוכה לקונצנזוס מצד שתי המפלגות הגדולות ואין ספק שנכון לאמץ את חגורת הביטחון של ישראל.

עוד הוסיף רביבי "התמיכה האמרקאנית נובעת מההכרה בצרכי הביטחון של ישראל, מההבנה שתא השטח המדובר הוא חיוני ומתוך מחויובות לאינטרסים של מדינת ישראל. אני מאמין שהצעד נועד גם להביא בסופו של דבר לחיים משותפים זה לצד זה ולדם כך צריך ללכת לצעדים ברורים. טוב שיש לישראל אוזן קשבת בארה"ב ונכון יעשו אחרים שיאמצו את עמדתה".

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, בירך על הצהרת נתניהו. "החלת הריבונות על שטחי יהודה ושומרון בכלל וגוש עציון בפרט הינה הגשמת חלום. חלומם של מייסדי ההתיישבות גיבורי העם שמסרו את נפשם במלחמת העצמאות, וחלומנו אנו, היושבים בהר הטוב הזה בשליחות האומה", מסר נאמן.

לדבריו, "בקעת הירדן זו התחלה נכונה ואנחנו מתייחסים לזה כתחילת הדרך. 52 שנות ממשל צבאי ביהודה ושומרון מתחילות היום את תהליך סיומן בפתיחתו של פרק חדש, נכון יותר וצודק יותר, שבהכרח ישנה את המציאות לטובה. הפרק היחיד שיכול להמשיך את סדרת שובו של העם לארצו".

"ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לא זו בלבד שהכיר בנחיצות המהלך ומבצע אותו, אלא גם גורם לאומות העולם בדמות הממשל האמריקאי להכיר בו ובכך להצטרף לעם ישראל במשימתו ההיסטורית. בעקבות בקעת הירדן חייב לבוא התור של גוש עציון ולאחר מכן של שאר חבלי המולדת. זהו צו השעה. ישנם מבקרים רבים למהלך משמאלה של המפה הפוליטית שלנו ויש הסוברים שראש הממשלה רק עושה פוליטיקה. אנחנו מאמינים שבנימין נתניהו עושה היום הסטוריה!", הוסיף נאמן.

ראש מועצת בית אל, שי אלון, מצטרף לברכות, "אחרי עשרות שנים, אנחנו יכולים לראות אור בקצה המנהרה. החיים ביהודה ושומרון הפכו למציאות בשטח שאין חזרה ממנה ולכן ראוי מאוד לספח ולהחיל ריבונות כאן".

לדבריו, "ביהודה ושומרון חיים חצי מיליון יהודים. משלמים מיסים, מתגייסים לצבא, מתנדבים בעמותות השונות וכן גם גדלים על ערכי המולדת ההיסטוריה והמורשת שלנו כאן. לא מתביישים בזה. אני רוצה לברך את ראש הממשלה שהחליט להעלות את הנושא שלנו לסדר היום הציבורי. זהו יום חג ביהודה ושומרון. המועצה בית אל מונה כיום כ-6500 תושבים והיא צפויה לגדול דרמטית לאחר סיום בניית השכונות החדשות".

יוחאי דמרי ראש מועצת הר חברון מסר, "אנו מברכים את ראש הממשלה בנימין נתניהו על החלטתו החשובה והמתבקשת להחיל את הריבונות הישראלית בבקעת הירדן. לאחר ירושלים ורמת הגולן הגיע העת לקבע את זכותנו ההיסטורית ולתקן עוולה מתמשכת גם בבקעת הירדן השער לארץ ישראל דרכה נכנסו אבותינו לארץ לאחר ארבעים שנות נדודים במדבר. אני קורא לראש הממשלה לא להסתפק בבקעת הירדן ולתקף את אמירתו מלפני שבוע כי יחיל את החוק הישראלי גם על יתר חבלי התנ"ך- שטחי יהודה ושומרון הנמצאים באותו המעמד".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ בתגובה להצהרת נתניהו, "הכרזת ראש הממשלה היא רגע מכונן בעצמאות ישראל. החלת הריבונות בבקעת הירדן היא צעד היסטורי ואנו מברכים על כך. זה חייב להיות הצעד הראשון שאחריו יבואו צעדים אמיצים נוספים, ואנו מצפים שהם ימומשו מיד לאחר הבחירות. אין שום סיבה בעולם שאזרחי יהודה ושומרון ימשיכו לחיות כאזרחים סוג ב' במדינת ישראל ולכן המלאכה חייבת להיות מושלמת והריבונות חייבת להיות מוחלת בבנימין ובכל מרחבי יהודה ושומרון."

מתנועת הריבונות נמסר, "זהו מהלך שסותם את הגולל על רעיון העוועים של הקמת מדינה ערבית נוספת בלב הארץ ומוכיח כי נתניהו מודע לכובד המשא ההיסטורי המונח על כתפיו ואת יכולותיו לזהות שעת כושר היסטורית-מדינית. כך היה בהעלאת השגרירות לירושלים, כך בגולן וכך כעת בבקעת הירדן". לזאת מוסיפה תנועת הריבונות ומדגישה כי ריבונות בבקעת הירדן חייבת להיות צעד נוסף ומשמעותי לקראת המהלך השלם של החלת ריבונות ישראל על יהודה ושומרון ולא חלק מעסקה הכוללת ויתורים ונסיגות בחבלי ארץ אחרים. תנועת הריבונות מברכת גם על החזרתו למערכת הבחירות של השיח הערכי אידאולוגי וחובת הנאמנות המלאה לארץ ישראל".