הכתב השתלח בשקד, חברו הגיב בחריפות

עימות בטוויטר בין עיתונאי חדשות 13 ברק רביד ועקיבא נוביק, על רקע ציוץ של יו"ר ימינה שקד שלא התרשמה מהתנצלותו של עמרי מניב.

ערוץ 7 , י' באלול תשע"ט

עקיבא נוביק
עקיבא נוביק
צילום: יחצ

עיתונאי חברת החדשות של ערוץ 13, ברק רביד, תקף היום (שלישי) בציוץ בטוויטר את יו"ר ימינה, שרת המשפטים לשעבר איילת שקד, שתקפה את העיתונאי עמרי מניב.

כזכור, מניב פרסם פוסט התנצלות על פרסום הציטוטים החלקיים של הרב אסף נאמבורג ממכינת "עצם", אך שקד טענה בציוץ בטוויטר שההתנצלות הזו רחוקה מלהיות מספקת.

"קראתי את ההתנצלות של עמרי מניב. צר לי אבל: א. זו חוכמה קטנה מאוד להשמיץ בפתח מהדורה מרכזית ולהתנצל בטוויטר. לא רציני. לא משכנע. לא מספק. ב. את רוב ההתנצלות מניב הקדיש כדי לספר כמה הוא מקצוען ולהצר על איזו שמחה לאיד שלטענתו הייתה (זה היה כאב עמרי על מסע הכפשה חסר תקדים, קצת התבלבלת), ורק בסוף שורבבה המילה התנצלות", צייצה שקד.

"מבחינתי הכי חשוב: בפני מי ההתנצלות? למה הרב נאומברג לא מוזכר שם? למה אדם שכמעט הוחרבו חייו המקצועיים לא מוזכר בשמו בהתנצלות? האם זה לא המעט שמגיע לו?", הוסיפה שקד וטענה, "מניב כותב שטעה. האינדקציות שיש לי מראות שזה היה בזדון ושבשלבים רבים קודמים ללחץ הציבורי הוא לא רק שלא התנצל אלא המשיך להשתלח. מה שנדרש כאן זה תיקון עמוק. לא בטוויטר. במהדורה".

חברו של מניב, עיתונאי חדשות 13 ברק רביד, תקף את שקד, "א. את משקרת. ההתנצלות לא שורבבה בסוף אלא במשפט הראשון בציוץ של עמרי מניב ואני מצטט: 'אני רוצה להתנצל'. ב. אם יש לך מידע על כך שזה נעשה בזדון נא הציגי אותו מיד. אם לא - תפסיקי לבלבל את המוח ג. ותגידי - תוצאות הבחירות הקודמות לא לימדו אותך שום לקח? קשקושי בושם או פופוליזם לא עובדים".

בתגובה לציוץ תקף עקיבא נוביק, גם הוא עיתונאי בחדשות 13, את רביד, "ברק ידידי, קח טיפ- אם מאשימים אותך שאתה עושה קמפיין פוליטי גס רוח, אולי עדיף לשתוק ולא להתאמץ להוכיח שזה נכון".