ישראל כץ:
נתניהו חייב לציית להוראות השב"כ, אין לו שיקול דעת

שר החוץ הגיב לטענות ולפיהן פינוי ראש הממשלה בעת אזעקה פוגע בכבוד הלאומי. "אני כאישיות מאובטחת ביקשתי להישאר אבל נתקלתי בסירוב".

ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ט

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: שרון רביבו

שר החוץ ישראל כץ (הליכוד) הגיב בראיון לכאן רשת ב' לטענות שלפיהן פינויו של ראש הממשלה נתניהו בעקבות התרעת צבע אדום במהלך כנס ''הליכוד'' באשקלון, מהווה פגיעה בכבוד הלאומי.

"ראש הממשלה הוא הוא אישיות מאובטחת, הוא חייב לציית להוראות השב"כ וחייב לפנות אותו לחדר המוגן, אין לו שום שיקול דעת", אמר כץ.

הוא סיפר: "אני עצמי כאישיות מאובטחת ביקשתי להישאר אבל נתקלתי בסירוב מוחלט ונלוויתי לראש הממשלה".

בהמשך לדברים אמר שר החוץ כי "ייתכן שהחמאס מצטרף לאבו מאזן ולציר האיראני, כשהוא רוצה לפגוע בסיכויים של נתניהו להיבחר. הציבור יודע שיש מדיניות נועזת ותקיפה מול איראן והשלוחות של איראן ואנחנו נדע לייצב את כל הגזרות כולל בעזה".

אמש בעקבות הירי מעזה לעבר הדרום והאזעקות שנשמעו באשקלון ובאשדוד, נאלץ ראש הממשלה להפסיק נאום שנשא באירוע של הליכוד באשדוד, ולהתפנות למרחב מוגן. נתניהו קרא לנוכחים באירוע להתפנות גם כן. כמה דקות לאחר שנשמעו האזעקות שב נתניהו לנאום.

ח"כ אשכנזי צייץ בטוויטר לאחר האזעקות: "אנחנו לא בורחים. אנחנו מחויבים ואנחנו פה, ממשיכים בכנס באשקלון כרגיל. אנחנו לא מפחדים - לא מחמאס ולא מחיזבאללה". מספר ארבע ברשימת "ימינה", שר החינוך לשעבר נפתלי בנט, צייץ בטוויטר: "זוהי השפלה לאומית".