חוק המצלמות
השר אוחנה לשמאל: אתם בונים על זיוף קולות?

חברי הכנסת מהליכוד התיישבו בכיסאותיהם של חברי ''ישראל ביתנו'', במחאה על התנגדותו של אביגדור ליברמן לחוק שימנע זיופים בקלפיות.

חזקי ברוך , י"א באלול תשע"ט

אוחנה בנאומו
אוחנה בנאומו
צילום: חזקי ברוך

שר המשפטים אמיר אוחנה (הליכוד) הציג היום (רביעי) את חוק המצלמות במליאת הכנסת.

חברי הכנסת מהליכוד התיישבו בכיסאותיהם של חברי ''ישראל ביתנו'', במחאה על התנגדותו של אביגדור ליברמן לחוק שימנע זיופים בקלפיות.

"שקיפות מונעת שחיתות. אור השמש הוא המחטא הטוב ביותר", אמר אוחנה, ''תיעוד הוא ערובה לטוהר הבחירות. מצפים מיושבי הבית כולם לתמוך בהצעת החוק. מי שיוצא נגדה, יוצא נגד אזרחי ישראל.

"הצעת החוק אומרת: כל מה שמהפקח יכול לקלוט בחושיו, יוכל לתעד גם במאגר זיכרון דיגיטלי. הא ותו לא. לא תצלום רנטגן ולא הפרת פרטיות הבוחר מאחורי הפרגוד ולא יפגע בחשאיות הבחירות. מצלמה רגילה, אפשר גם סלולרית, שתתעד את המתרחש''.

השר אוחנה שאל את המתנגדים לחוק: ''איך בדיוק ההצעה הזאת משרתת את הליכוד? איך היא מזיקה לאחרים? מה, אתם בונים על זיוף קולות? אם לא, אז ממה אתם חוששים?

"היועצים המשפטיים הנכבדים אמרו את דברם נגד קידום הצעת החוק. האם בזה נסתם הגולל? האם נבחרי הציבור הם עדר של בוטים שלא מסוגל להגיד לא?", הוסיף שר המשפטים.

מוקדם יותר קרא ראש הממשלה נתניהו לאביגדור ליברמן להצביע בעד ''חוק המצלמות'' שיובא בהמשך היום להצבעה במליאת הכנסת.

"ליברמן הודיע שיתנגד לחוק, לא יבוא להצבעה ובכך יפיל את החוק. אם ליברמן וסיעתו יבואו להצביע, יהיה הרוב הדרוש להעביר את החוק ברוב של יותר מ-61 ח״כים", אמר נתניהו.

''אני קורא לליברמן להתעשת, לא לחבור ללפיד-גנץ אחמד טיבי ואיימן עודה, להגיע לכנסת ולהצביע בעד החוק החשוב הזה שימנע זיופים וגניבת בחירות''.

ראש הממשלה הוסיף: ''ליברמן, אם לא תגיע להצביע, זאת הוכחה נוספת לכך שחברת לממשלת השמאל של לפיד-גנץ והמפלגות הערביות. ההחלטה בידיך''.