אלקין: סכנה אמיתית לשלטון הימין

''הליכוד הוא בית לציבור הדתי, החרדי והחרד"לי", אמר השר להגנת הסביבה. חוטובלי: רק נתניהו יכול להחיל ריבונות על יהודה ושומרון.

אורלי הררי , י"א באלול תשע"ט

הכנס במרכז האקדמי לב
הכנס במרכז האקדמי לב
צילום: יח"צ המרכז האקדמי לב

השר להגנת הסביבה זאב אלקין, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי וחברי הכנסת שלמה קרעי ואריאל קלנר הגיעו למרכז האקדמי ''לב'' והשתתפו בכנס פוליטי של התא החרדי בליכוד.

לאחר 45 דקות בלבד נקטע האירוע כי חברי הכנסת נאלצו לנסוע לכנסת ולהצביע בעד חוק המצלמות.

עוד טרם קטיעת הפאנל אמר השר אלקין כי "הבחירות הנוכחיות דומות מאוד לבחירות ב-92. הימין היה שאנן ומפלגות רבות לא עברו את אחוז החסימה וקיבלנו את רבין שהביא איתו את אוסלו עם 1500 הרוגים. אם הליכוד לא יהיה גדול יותר מכחול לבן יש סכנה אמיתית לשלטון הימין. הליכוד הוא בית לציבור הדתי, החרדי והחרד"לי לא פחות מהמפלגות המגזריות".

סגנית השר חוטובלי טענה בדבריה כי "רק ראש הממשלה בתיאום עם האמריקאים יכול להחיל ריבונות על יהודה ושומרון, ואם אנחנו רוצים שזה יקרה הוא חייב לקבל מנדט מהעם. נתניהו הביא את ישראל לאחת משמונה המדינות המשפיעות בעולם. מספר המתיישבים ביהודה ושומרון עלה בעשור האחרון מ- 250,000 ל-460,000, זאת לצד ההכרה האמריקאית בריבונות הישראלית בגולן, העברת השגרירות האמריקאית לירושלים והכרה בירושלים כבירת ישראל".

ח"כ ד"ר שלמה קרעי ציין כי "יש חשש ממשי שלא נצליח להקים ממשלת ימין ותקום פה ממשלת שמאל. יש חשש ששוב מפלגות ימין יזרקו קולות לפח, ומי שמצביע 'עוצמה' כאילו שנותן את קולו לגנץ לפיד ועודה".

כשנשאל מדוע החרדים צריכים להצביע לליכוד אמר קרעי כי "שש שנים גפני יושב בוועדת הכספים, ומי שהביא לכך שתקציב החינוך המיוחד בציבור החרדי לא יופלה לרעה זה הליכוד".

ח"כ אריאל קלנר אמר כי "כדי לתקן קדנציה אחד של ממשלת שמאל צריך 40 שנה. במהלך שמונה שנות אובמה נתניהו הוביל מהלך הירואי בשמירה על ארץ ישראל. בשנתיים האחרונות הבאנו להכרה בירושלים בגולן ועכשיו החלת ריבונות בבקעת הירדן. בליכוד כולם יושבים יחד- חילונים, מסורתיים ודתיים, אין אצלנו פילוגים ופילוגי פילוגים כמו במפלגות אחרות".