נתניהו: אסור להצביע למפלגות בימין שלא עוברות בוודאות את אחוז החסימה

ראש הממשלה שוחח עם גולשים וציין כי הודיע מראש לארה"ב על כוונתו להחיל ריבונות על שטחי בקעת הירדן.

חזקי ברוך , י"א באלול תשע"ט

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר אחר הצהריים (רביעי) במסגרת 'לייב פייסבוק' עם גולשים.

הוא תקף את יריביו במפלגת כחול לבן. "איימן עודה אמר שלא היה ראש ממשלה ישראלי שהשפיע כמוני על המדיניות של אמריקה לטובת ישראל. זה מה שאני עושה והם לא מסוגלים לעשות את זה. צריך ניסיון של עשרות שנים והכרה של דעת הקהל בארה״ב. הם מכירים אותי ומעריכים אותי. צריכים לדבר מתוך עוצמה פנימית גדולה וכוח שכנוע אדיר. אנחנו משנים את ההיסטוריה בעבודה קשה של מדינאות והם לא מדינאים. הם בכלל לא מתחילים להבין איך עושים את זה".

נתניהו הזכיר את הישגיו בתחום מדיניות החוץ. "במשך שנים בלמתי נסיגות וויתורים שנכפו עלינו על ידי האמריקנים. בשנים האחרונות אני מסובב את הגלגל ומביא להכרה בנכסים שלנו כדי להגן על עתיד ישראל. מההכרה האמריקנית בגולן, מהעברת שגרירות ארה״ב לירושלים ועכשיו הכשרת הלבבות להכרה בריבונות ישראל ביהודה ושומרון ובקעת הירדן. הודעתי על כך מראש לבית הלבן. גנץ ולפיד לא מבינים כלום במדיניות חוץ, הם לא מסוגלים להביא שום הישג מדיני לישראל. אני מביא ומקבע גבולות לישראל".

"זה לא בשביל גנץ ולפיד. מדינאות זה עסק מסובך. צריך להיות שחקן ברמה העולמית ולהיות מסוגל להניע גורמים מדיניים בעולם לטובתנו", דברי נתניהו.

הוא הוסיף כי ״איימן עודה כבר מרגיש את הביטחון, הוא יודע שהוא הולך להיות שר אצל לפיד וגנץ. איימן עודה ואחמד טיבי כבר מרגישים שהם על הסוס. הם שמחים בשמחת חבריהם בעזה אבל מה שיותר מעניין הוא שראינו את הקואליציה שהם הולכים להקים, כל אלה שלא הצביעו בעד חוק המצלמות".

"ליברמן חתך אליהם והוא עושה יד אחת עם גנץ, לפיד, אחמד טיבי ואיימן עודה. ליברמן רק רוצה להפיל אותי, מי שרוצה להפיל אותי שיצביע לליברמן", דברי ראש הממשלה.

"אני מבקש מכם את המנדט כדי להמשיך במהלך. אסור להישאר בבית או להצביע למפלגות בימין שלא בטוח שעוברות את אחוז החסימה או לא עוברות בכלל ואז בזבזתם את הקול", סיכם נתניהו.