דנה נפטרה בגן הילדים: "הייתה האדם השמח עלי אדמות"

דנה בן זינו (29) היא הגננת שנפטרה מדום לב לאחר שהתמוטטה בגן ילדים פרטי באשקלון. ''חכמה, רגישה ואוהבת אדם".

אורלי הררי , י"א באלול תשע"ט | עודכן: 22:06

דנה בן זינו
דנה בן זינו
צילום: באדיבות המשפחה

דנה בן זינו בת ה-29 היא הגננת שלקתה בליבה ונפטרה היום (רביעי) בגן ילדים באשקלון.

הלווייתה תתקיים הערב בבית העלמין גורדון בראשון לציון.

בני משפחתה סיפרו לחדשות 12 כי דנה לא התמוטטה לעיני ילדי הגן אלא לאחר תרגיל כניסה לממ"ד. "היא הייתה האדם השמח עליי אדמות, חכמה, אינטליגנטית, רגישה ואוהבת אדם", אמרו.

"דנה התמוטטה בגן לא לעיניי הילדים. נעשו מספר רב של ניסיונות החייאה ללא הועיל ונקבע מותה בגן זמן קצר אחרי תרגיל הכניסה לממ"ד", סיפרו בני משפחתה. "לא ציפינו שזה ייקרה ואנחנו מזועזעים וכואבים".

הסייעת שהייתה עם דנה בגן איתה ניסתה לבצע בה החייאה והזמינה את כוחות מד"א. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי במקום וביצעו בה פעולות החייאה, אך בסופן הם נאלצו לקבוע את מותה.

"מיד התחלנו בפעולות מצילות חיים שכוללות מכות חשמל, תרופות, עיסויים והנשמות", סיפר פרמדיק מד"א ישראל בן יהודה. "לצערנו, בסופן קבענו את מותה".

פסיכולוגים וגורמי מקצוע מטעם מינהל החינוך בעיריית אשקלון הגיעו בגן הילדים והעניקו ליווי ותמיכה לצוות החינוכי, להורים ולילדים.

ראש העיר, תומר גלאם, אמר "קיבלנו בתדהמה את הידיעה הקשה על פטירתה בטרם עת של הגננת, זכרה לברכה. הפתאומיות שבה זה קרה, היא טרגדיה של ממש וכולנו כואבים ומזועזעים מכך. צוותים מטעם העירייה נמצאים בגן על מנת לתמוך בילדים ובצוות החינוכי.

''אני רוצה למסור את תנחומיי למשפחה היקרה, שלא תדעו עוד צער ומן השמיים תנוחמו. עיריית אשקלון תציע למשפחה את כל הסיוע הדרוש בשעה קשה זו", הוסיף גלאם.