נשות יצהר לאלוף: אל תפגע בחברתנו

למעלה ממאה וחמישים נשים מיצהר פנו אל אלוף פיקוד המרכז בבקשה שלא יחתום על הצו המנהלי נגד נריה זארוג, בעלה של חברתן מרים.

ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ט

נריה זארוג
נריה זארוג
צילום: אברהם שפירא

למעלה ממאה וחמישים נשים תושבות היישוב יצהר, חברותיה של מרים זארוג, אשר בעלה נריה צפוי להיות מורחק מביתו בצו מנהלי, פנו במכתב אל האלוף נדב פדן.

הן מבקשות במכתבן שלא להוציא את הצו נגד זארוג ומסבירות כי פגיעה בנריה היא פגיעה כואבת במרים חברתן ובילדיהם הרכים, כל זאת ללא משפט ומבלי שהוכחה אשמתו בעבירה כל שהיא.

"הצטערנו לשמוע לאחרונה כי הינך שוקל להוציא צו גירוש מנהלי לנריה זארוג, תושב יצהר, נשוי למרים ואבא לרועה ישראל ויעלת חן", כתבו הנשים לאלוף.

"משמעות הצו היא פגיעה אנושה לא רק בנריה, אלא גם בחברתנו היקרה מרים זארוג וילדיה הקטנים. מרים ונריה הם מחלוצי ההתיישבות, אוהבי הארץ, אשר בחרו לקבוע את ביתם בגבעת קומי אורי ולעסוק בהרחבת ההתיישבות היהודית במרחבי יצהר", הוסיפו הנשים.

הן פנו בקריאה אל אלוף הפיקוד: "אל תפגע בהתיישבות, אל תפגע בהתפתחות ההתיישבות היהודית בגבעות יצהר - אל תוציא את הצו הדורסני והפוגעני נגד נריה שישבש לחלוטין את חיי משפחתו. עוד לא מאוחר לתקן את המעוות".

נזכיר כי נריה זארוג, תושב יצהר נשוי ואב לשניים קיבל לאחרונה הודעה על כוונת אלוף הפיקוד להרחיק אותו מביתו ומשפחתו לתקופה של שלושה חודשים.

גורם ביטחוני אמר לערוץ 7: ''מדובר בפעיל קיצוני, אלים ומוכר לכוחות הביטחון, אשר הורחק בגין פעילות עדכנית אלימה נגד פלסטינים וכוחות ביטחון. צווי הרחקה מנהליים הם כלי שגופי הביטחון משתמשים בו במסורה, והוא נתון לפיקוח וביקורת שיפוטית.

''צווי ההגבלה ניתנים לפעילים אלימים ומסוכנים וזאת כדי למנוע מהם לבצע פעולות שיביאו לפגיעה בביטחון המקום והאזור. נזכיר כי מתחילת השנה בוצעו ע"י פעילים קיצוניים 25 אירועי תג מחיר ומעל 140 אירועים אלימים, ביניהם עשרות אירועים אלימים נגד כוחות ביטחון", הוסיף הגורם.