שקד מגיבה לנתניהו:
"אם נהיה קטנים, אין ממשלת ימין ואין ריבונות"

יו"ר ימינה עונה מגיבה לדברי ראש הממשלה נגד מפלגתה בערוץ 7: "נתניהו רוצה אותנו קטנים וחלשים כדי שלא נאתגר אותו מימין".

ניצן קידר , י"א באלול תשע"ט

איילת שקד
איילת שקד
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר מפלגת 'ימינה', איילת שקד, מגיבה בערוץ 7 לראיון המיוחד עם ראש הממשלה בו אמר כי אין צורך שמפלגתה תהיה עם עשרה מנדטים וחשוב יותר לחזק את מפלגתו.

"אם ימינה תהיה עם שישה מנדטים, זו לא תהיה ממשלת ימין. אנחנו נקבל, אולי, את הוועדה לפניות הציבור. יחזירו אותנו לימים שבהם הציונות הדתית היתה על תקן מש"ק דת. השמאל צוהל כי הוא רוצה אותנו קטנים וחלשים כי אנחנו מאוד אפקטיביים", אומרת שקד.

היא זועמת על דברי נתניהו שתהה, "זה באמת משנה אם אורית סטרוק, שאני מכבד אותה, תהיה בפנים? או שחשוב יותר אם נהיה גדולים יותר מגנץ ולפיד?".

"ההתקפות האחרונות על הציונות הדתית הן אך ורק בגלל הכוח הפוליטי שצברנו בשנים האחרונות. נתניהו רוצה אותנו קטנים וחלשים כדי שלא נאתגר אותו מימין. הרבה יותר חשוב שאורית סטרוק תהיה בקואליציה מאשר טלי פלוסקוב מכולנו", עונה שקד.

לדבריה ראש הממשלה מנסה לייצר מסע הפחדה כשהוא מדבר על שאיבת קולות לטובתו והפיכת מפלגתו לגדולה ביותר. "הבלוף של המפלגה הגדולה כבר ידוע. המנדט מהנשיא ניתן על פי כמות הממליצים ולא על פי גודל המפלגה. רק לפני שלושה חודשים נתניהו ניצח את עצמו, היתה לו מפלגה גדולה אבל לא גוש שאיתו הוא היה יכול להרכיב ממשלה".

שקד גם אינה מתרשמת מההבטחות של נתניהו להחיל ריבונות בבקעת הירדן. "כשאנחנו לא היינו, נתניהו נאם את נאום בר אילן והאמין בשתי מדינות. כשנכנסנו לפוליטיקה והתחלנו לצבור כוח והשפעה גם הוא אימץ את טרימינולוגיית החלת הריבונות. אם אנחנו לא נהיה חזקים ויהיו לנו רק חמישה או שישה מנדטים, לא יחילו את הריבונות. זה יישאר רק בדיבורים כהבטחת בחירות".

"ולא רק ההבטחה הזאת, כל ההישגים שלנו בשנים האחרונות ילכו אחורה. נתניהו לא יקים ממשלת ימין ויכניס את עמיר פרץ לממשלה", מסכמת יו"ר ימינה.