"הבית היחיד עם לימוד תורה נשי"

רשימת ימינה פרסמה פניה מיוחדת לבנות המדרשות והמכינות. "מחזקות אתכן".

ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ט

ח"כ סילמן
ח"כ סילמן
צילום: דוברות

בפניה מיוחדת של חברות רשימת 'ימינה' לכנסת, קוראות איילת שקד, חה"כ עידית סילמן, חברות הכנסת לשעבר אורית סטרוק ושולי מועלם ורוני ססובר לחזק את הבנות אשר פתחו בימים האחרונים את שנת הלימודים שלהן במדרשות והמכינות הגבוהות.

"מחזקות אתכן. מאחלות לכן שנת לימוד תורה מלאה בהעצמה רוחנית והגשמה אישית", הן אמרו.

חה"כ עידית סילמן אומרת כי "הגיע הזמן להתעורר. אנחנו חיים בדור של גאולה בו עולם התורה על כל צדדיו הולך וגדל באופן מופלא. בתוכו, אנו מוצאים בתי מדרש מלאים בתלמידות ומורות הוראה אשר מגדלות כאן בנות לאהבת התורה, העם והארץ. רשימת 'ימינה' היא למעשה הבית היחיד ששם על נס את עולם לימוד התורה הנשי, עולם ענק ומופלא שכבר הצמיח כאן נשים מיוחדות ותלמידות חכמים".

"'ימינה' היא החיבור האמיתי של הציונות הדתית, דתיים וחילונים, המאמינים ורואים את מדינת ישראל כהתחלת הגאולה, בכל מובן שהוא. הטיב לבטא זאת הרב אורי שרקי שליט"א אשר הביע תמיכה בלתי מסויגת ב'ימינה' לכנסת:" יש בכך שבירה של המחיצה בין דתיים לחילוניים, שהיא עניין של לכתחילה", הוסיפה.

"מאמינה שבחורי הישיבות ובנות המדרשות יתנו להם את קולם ואמונם כדי שעולם לימוד התורה ימשיך ויצמח ביתר שאת ועוז", אמרה.

ניר אורבך, מנכ"ל הבית היהודי, ממייסדי פורום המדרשות התורניות לבנות ומנהל מדרשת אביב מסר, "המדרשות לבנות עומדות בחזית עולם התורה הנשי. מנוע צמיחה אדיר שחינך ומחנך אלפי נערות ונשים מהציונות הדתית. אחת ממהפכות הדור המשמעותיות והמשפיעות ביותר".