נתניהו: "לא תהיה ברירה אלא למוטט את חמאס"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מצהיר כי אין מנוס ממבצע צבאי בעזה. "יהיה מבצע בעזה כשנהיה מוכנים"

ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ט

טנקים של צה"ל בגבול עזה
טנקים של צה"ל בגבול עזה
צילום: ארון קרון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס הבוקר (חמישי) להסלמה בעת האחרונה בגבול עזה ואומר כי ישראל תצטרך לפתור את המצב בדרך צבאית.

"תפסיקו להתלהם עם מבצע בעזה. יהיה מבצע אבל לא אצא אליו דקה לפני שנהיה מוכנים. אני לא פועל לפי הציוצים", אמר נתניהו בראיון לכאן ב'. לדבריו, "כנראה שלא תהיה ברירה אלא למוטט את החמאס".

הוא התייחס לטענות על אכזבה של ישראל לגבי התנהלות ממשל טראמפ מול איראן בעת האחרונה. "יש לנו שיתוף פעולה עם ארצות הברית לחסום את איראן בזירות שונות - וזה מהימים האחרונים", אמר ראש הממשלה אך הוסיף, "אי אפשר לקבוע לטראמפ עם מי להיפגש ועם לא".

בנוגע להחלת הריבונות בבקעת הירדן טען ראש הממשלה כי היועמ"ש ניסה לעכב את ההכרזה. "התכוונתי לעשות את זה לפני שבועיים והוא אמר לי שאני לא יכול לעשות את זה בגלל שאנחנו בממשלת מעבר. אבל הסברתי לו שאני זוכר שבממשלת מעבר העבירו חוק יסוד".

נתניהו תקף את כלי התקשורת, "הם לא עושים את עבודתם. תהיו הוגנים, המקצוע שלכם הפך מזמן לכתבות משופצות, עורכים את החומר ומביאים מבול של תמלילים בלי להביא את הצד השני. גיא פלג לא הביא עובדות, הוא ערך עובדות. ראש הממשלה הזה סופג ביקורות שאף אדם בישראל לא סופג. לכל אדם יש את הזכות לבקר גם עיתונאים".

על השאלה אם יכבד את תוצאות הבחירות במידה ויפסיד, "אוי ואבוי, אני פשוט לא מאמין שאנשים מאמינים שאני אכפור בתוצאות. נכון שיש בעיה של גניבת קולות וזיופים, אבל אנחנו עובדים לפי החוקים. תשמע, יש מערכת של חוקים. בדמוקרטיה אפשר לשנות את החוקים, אבל אם לא הצלחת לשנות אתה פועל לפי החוקים".

נתניהו ציין גם כי הוא אינו מודע לכל דבר שמפורסם בשמו ברשתות החברתיות בעקבות הפוסט בו נכתב "הערבים רוצים להשמיד אותנו" בפייסבוק שלו. "הטעות הזו מיד תוקנה, לא אני כתבתי. אתה חושב שאני באמת כותב דבר כזה ואחר כך מכחיש את זה? אני אדם רציני. לא כל דבר שמופיע בעמוד שלי בקמפיין עובר עריכה שלי. כשיש צורך אני מתקן. גם לא ידעתי שבאינטסגרם שלי השוו את גיא פלג לדמבו, נטפל בזה".

בתגובה לשאלה על מפלגת 'ימינה והעומדת בראשה איילת שקד ענה, "כבודה במקומו. הם יהיו השותפים הראשונים שאפנה אליהם".

על חוק החסינות אמר נתניהו, "הוא מעולם לא הוכנס כתנאי בהסכמים הקואליציוניים".