השרה מירי רגב:
"ליברמן הוא כולו כלאם פאדי"

שרת התרבות תקפה את ליברמן: "20 שנה של הבטחות ואפס עשייה". ואת עוצמה יהודית: "כל קול לעוצמה הולך לשמאל".

יהונתן גוטליב , י"ב באלול תשע"ט

מירי רגב
מירי רגב
Photo by Alex Kolomoisky/YEDIOTH AHRONOTH/POOL

שרת התרבות והספורט מירי רגב (ליכוד) תקפה הבוקר (חמישי) את ח"כ אביגדור ליברמן: "הוא כולו כלאם פאדי", ואת מפלגת עוצמה יהודית: "כל קול לעוצמה הולך לשמאל".

בראיון ל'כאן' אמרה השרה רגב: "ליברמן, עם כל הכבוד לו, הוא כולו כלאם פאדי, עשרים שנה של הבטחות ואפס עשייה. בגללו נפל אתמול חוק המצלמות, זה אדם אחד שחבר ללפיד, לגנץ, למפלגות הערביות במטרה לאפשר זיופים וגניבת קולות".

היא הוסיפה, "הרי מי מפחד ממצלמות? רק גנבים. ממה אתם מפחדים? אם יש זיופים, בין אם זה אצל הליכוד או אצל הערבים או אצל כחול לבן או אצל ליברמן, אז בוא נטפל בזה, הרי עד היום מטפלים עדיין בזיופים מהבחירות שעברו אז למה לא לטפל בזה? ליברמן שלא יטיף לנו. ליברמן לקח פעמיים את המדינה הזאת לבחירות ואני מקווה מאוד שליברמן יראה את הכנסת דרך ערוץ 99, ערוץ הכנסת".

שרת התרבות הצטרפה לקריאתו של ראש הממשלה שלא לא להצביע ל'עוצמה יהודית'. "אבל אני אומרת כאן דבר אחר, דווקא בן גביר, שהוא איש אידיאולוג, שמבין את זה שאסור לנו להיות במצב של איבוד קולות. ב-92 הגענו למציאות הזאת, שרבין עלה עם גוש חוסם של המפלגות הערביות רק בגלל הפיצולים בימין".

"אנחנו מבדיקת עומק שעשינו, עוצמה לא עוברת את ה-2.5 מנדטים", אמרה. "כל קול לעוצמה הולך לשמאל. אנחנו מבינים היום שטיבי אמר בפגוש את העיתונות לפני שבוע ש'הפעם, בפעם השנייה בהיסטוריה, נהיה גוש חוסם. עשינו את זה ב-92 ונעשה את זה הפעם'. אסור לנו לחזור לאוסלו, אסור לנו לחזור לאוטובוסים המתפוצצים ולפיגועים ולכלכלה הקורסת, לכן בן גביר צריך להראות אחריות, לרדת מהבחירות הנוכחיות ולקרוא לכל אנשיו להצביע ליכוד".

על הצהרת ראש הממשלה שאם ייבחר הוא יחיל ריבונות בבקעת הירדן היא אמרה: "ראש הממשלה בעצם לקח את מערכת הבחירות הזאת לדבר האמיתי, משאל עם. הוא בעצם אומר לציבור בישראל מי שרוצה ריבונות ביהודה ושומרון שיצביע מחל. מה שלא עשה רבין ב-92, שהוא הפיל על מדינת ישראל את אוסלו, בא ראש הממשלה ואמר להם 'חברים, מי שרוצה היום ריבונות יצביע מחל'. הוא עשה דבר אדיר, הוא בא לציבור ואמר לו הבחירות האלה הם גם משאל עם לגבי הריבונות, ולכן טוב עשה ראש הממשלה שדיבר על הריבונות כמשאל עם כחלק מהבחירות הנוכחיות".

לאחר מכן הגיב יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר לקריאות הליכוד שלא להצביע להם. "לפני שבועיים פנו אליי בכירים בלשכת ראש הממשלה, גם שרים מהליכוד, ואמרו לי 'בוא נעשה סקר גדול ונראה מה אתם שווים ואם אתם ארבעה מנדטים או חמישה מנדטים ודאי שאנחנו איתכם'. אני אמרתי להם 'חבר'ה, אני לא מתבשם מסקרים, עם כל הכבוד סקרים זה כלי עבודה חשוב אבל זה לא יכול להיות שזה יהיה דבר מכריע', הם אמרו לי 'איתמר בוא בוא בוא'. אני לא הסכמתי, אבל הם יצאו למהלך יחד עם בכירים ביהודה ושומרון, אחד מהם הוא שר בממשלת ישראל. הם הלכו למכון של קמיל פוקס, עשו סקר מאוד רציני, חזרו אלי ואמרו לי 'שמע אתם מפתיעים'".

בן גביר הוסיף, "בסקר שהם הזמינו אתמול בצהריים, שהונח על השולחן של נתניהו בדיוק כמו על השולחן שלי, עוצמה יהודית קיבלה ארבעה וחצי מנדטים, זאת אומרת מגמת עלייה מארבעה מנדטים שאנחנו רואים בכל הסקרים החיצוניים לארבעה וחצי מנדטים. הייתי בטוח שאחרי זה נתניהו יצא בהכרזה שבן גביר טוב לגוש, זאת גם הדרך היחידה שלו להקים ממשלת ימין, ואני אגיד דבר שכואב לי ויושב לי כאן על הלב - יכול להיות שיש אנשים בלשכתו שזנחו את הכוונה להקים ממשלת ימין, יכול להיות שיש כאן החלטה אסטרטגית אצל נתניהו".